Vicešampion Mađarske bolji od Partizana

gilengol1

U sedmom kolu Lige šampiona Partizan je na gostovanju u Budimpešti poražen od viceprvaka Mađarske OŠC-a sa 10:8 (2:3, 2:1, 5:2, 1:2).

Nisu crno-beli uspeli da ponove uspeh iz decembra kad su iskusnu mađarsku ekipu na Banjici pobedili sa 5:4, iako je prvo poluvreme nagoveštavalo da je iznenađenje moguće. Većim delom meča crno-beli su bili ravnopravan rival, ali domaći su serijom od 3:0 u trećoj deonici prelomili meč.

Partizan je odlično počeo. Posle tri i po minuta igre vodio je sa 2:0. Najpre je Gogov šutem iz velike daljine savladao Barabaša, a nepun minut kasnije Subotić je iskoristio peterac koji je izborio Vico za 2:0. Odmah u narednoj akciji OŠC je smanjio na 2:1, ali ubrzo je Partizan otišao na 3:1, pošto je Subotić još jednom zatresao mrežu domaćih . Na 2:3 OŠC je prišao šest sekundi pre prvog odmora, kada je Salamon iz peterca savladao Rističevića.

Imali su crno-beli još jednom “+2”, kada je Drašović početkom drugog dela povisio na 4:2. Do velikog odmora mađarski vicešampion je izjednačio, a u prvom napadu u drugom poluvremenu i poveo preko Batorija. Uspeo je dva puta Partizan da izjednači (5:5 – Subotić iz peterca i 6:6 Gilen), ali do kraja četvrtine sve je teže išlo u napadu, a domaći su kažnjavali svaku grešku crno-belih. Tačno sekundu pre poslednjeg odmora Salomon je svojim četvrtim golom, iz akcije koja nije mnogo obećavala, odveo tim iz Budimpešte na 9:6. Od sredine do kraja treće deonice Partizan je primio tri gola i, ispostavilo se, taj kratki period igre bio je presudan.

Dominantne figure u oba tima u poslednjoj deonici bili su golmani. Desetak minuta dug post crno-belih bez gola je sredinom četvrtine svojim četvrtim golom, trećim iz peterca, prekinuo Gavril Subotić za 9:7, a na minut i po pre kraja pogotkom Jakšića Beograđani su prišli na “-1” (9:8). Međutim,  u sledećoj akciji Ger-Nađ postavio konačan rezultat u duelu koji nije imao veliki takmičarski značaj ni za jedne ni za druge s obzirom da nemaju realne šanse za plasman na fajnal – siks.

OŠC – Partizan Rajfajzen 10:8 (2:3, 2:1, 5:2, 1:2)

Bazen OŠC. Sudije: Teikseido (Španija), Naumov (Rusija). Igrač više: OŠC 9(3), Partizan 8 (1). Peterci: OŠC 1(1), Partizan 3 (3).
    OŠC: Barabaš (8 odbrana), Deker 1, Batori 3, Nemet, Juhas, Kovač 1, Hegediš, Graham, Salamon 4, Ger Nađ 1, Nađ, Brguljan, Senteši. Trener: Vince.
    PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (12 odbrana), Gilen 1, Lazić, Manojlović, Subotić 4, Drašović 1, Gogov 1, Jakšić 1, Vico, Radojević, Stojanović, Vučinić, Brakočević. Trener: Vujasinović.

REZULTATI 7. KOLA

A grupa: Eger – Jadran 8:7, Primorje – Špandau 14:4, Olimpijakos – Barseloneta 9:5.  Plasman: Olimpijakos 15, Eger 14, Barseloneta 11, Primorje 11, Špandau 3, Jadran 2.

B grupa: Solnok – Galatasaraj 16:7, Jug – Pro Reko 5:5, OŠC – Partizan 10:8. Plasman: Pro Reko 16, Jug 16, Solnok 15, OŠC 9, Partizan 6, Galatasaraj 0.

Liga šampiona se nastavlja 16. aprila, kada će Partizan biti gost Galatasaraja.