Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Ubedljiva pobeda Srbije nad Hrvatskom na startu EP

image (3)Srbija je Evropsko prvenstvo u Areni otvorila ubedljivom pobedom nad Hrvatskom U fantastičnoj atmosferi pred 11.500 gledalaca, evropski i svetski prvaci, su pobedilii Hrvatsku sa 13:6 (3:1, 4:2, 5:1, 1:2)

Hrvati su brzo poveli, golom Šetke posle minut i po igre. Ali, onda su Delfini, predvođeni Dušanom Mandićem, koji je danas odigrao 100. utakmicu za reprezentaciju Srbije, serijom od 4:0, na početku druge deonice stekli tri gola prednosti (4:1). Tačku na sjajno prvo poluvremestavio je najmlađi reprezentativac, Partizanov bek, Nikola Jakšić, koji je iskoristio igrača više za 7:3.

Treća četvrtina je već bila igra mačke i miša. Hrvati su jedva stvarali šanse, a Delfini rešetali mrežu Marka Bijača, koji je na poluvremenu ispred gola Hrvatske zamenio iskusnog Josipa Pavića.  Imali su srpski reprezentativci i vođstvo od 11:3, a kad je Šetka smanjio na 11:4 na semaforu je stajao rezultat kojim je Srbija deklasirala Hrvatsku u finalu Svetskog prvenstva prošle godine. Bio je to motiv više Delfinima da dodaju gas. Gocić je vratio domaće na „plus 8“ (12:4).U finišu Hrvati su uspeli da smanje na konačnih „minus sedam“

Srbija je igrala u sastavu: B. Mitrović, Mandić 3, Gocić 1, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović, Nikić 1, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 3, S. Mitrović 2, G. Pijetlović.

Golove za Hrvatsku dali su:Šetka 2, Petković 1, Pavlović 1,Lončar 1, Bušlje 1.

Rezultati prvog dana:

Muškarci:

A grupa: Crna Gora – Holandija 13:6, Španija – Slovačka 13:4

B grupa: Francuska – Malta 17:7, Srbija – Hrvatska u 20.30

Žene:

A grupa: Holandija – Mađarska 14:10, Portugal – Grčka 3:27, Rusija – Turska 29:0.image (3)