Ubedljiva pobeda Partizana u večitom derbiju

Partizan je u derbiju trećeg kola Super lige Srbije, savladao večitog rivala Crvenu zvezdu. Crno-beli su, u utakmici odigranoj na bazenu “Milan Gale Muškatirović” slavili sa 12:7.

Crno-beli su poveli sa 1:0, ali Zvezda je diktirala tempo u uvodnim minutima i stekla dva gola prednosti (3:1). Korak po korak, crno-beli su počeli da preuzimaju inicijativu.

Partizan je meč prelomio od sredine druge do kraja treće četvrtine. Početkom druge deonice Zvezda je vodila sa 4:3, Partizan okrenuo na 4:5. Domaći su izjednačili na 5:5, a onda je usledila fantastična serija gostiju. Odlično je branio Rističević. Pogađali su Đorđe Lazić, Filip Janković, Srđan Aksentijević, Nikola Lukić, pa levoruki Mađar Dori Farkaš dva puta i pred poslednji odmor šampion Srbije je vodio sa 11:5.Tako je već posle treće četvrtine bilo jasno da bodovi idu na Banjicu.

Pobedom na Dorćolu, Partizan je nadoknadio neočekivano izgubljena dva boda u meču sa Vojvodinom (9:9) u prošlom kolu.

Stefan Ćirić, trener Partizana, je morao da bude zadovoljan:

– Posle dugo vremena imali smo odličan ritam. Odlično smo se branili sa igračem manje. Kada to ide, onda nije teško. Vraćamo se na pravi put. Znao sam da ćemo dobro da pristupimo meču protiv Zvezde i odigramo maksimalno, pa šta bude.

Vaterpoliste Partizana naredne sedmice očekuje nastavak učešća u Ligi šampiona. U sredu će biti gosti Dinama u Moskvi.

Crvena zvezda – Partizan 7:12 (3:3,2:5,0:3,2:1)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 600. Sudije: Stanojević i Anđelić. Igrač više: Crvena zvezda 10 (2), Partizan 6 (3). Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (0), Partizan 1 (1). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).
    CRVENA ZVEZDA: Dobožanov (9 odbrana), Tankosić 2, Đorđević, Bursać, Peković, Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.
    PARTIZAN: Rističević (12 odbrana), Farkaš 2, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić. Trener: Ćirić.

Ostali rezultati trećeg kola:

Nais – Valjevo Gorenje 11:14 (2:3, 3:3, 1:3, 5:5)
    Vojvodina – Zemun Bosal 12:3 (3:1, 2:1, 5:1, 2:0)
    Radnički – Šabac 3:6 (1:0, 0:1, 0:3, 2:2)
    Plasman: Šabac 9, Partizan 7, Vojvodina 7, Crvena zvezda 6, Radnički 3, Valjevo 3, Zemun, Nais bez bodova.