Za sva pitanja vezana za školu vaterpola VKP mozete pozvati broj 0628881002 radnim sanom od 09 časova do 16 časova.
    Za sva pitanja vezana za školu plivanja mozete pozvati broj 0628881008 radnim danom od 12 časova do 18 časova.

062 888 1008 Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

RL: Partizan namučio vicešampiona Evrope i oprostio se od F4

Partizan neće igrati na finalnom turniru Regionalne lige, ali za utehu mu ostaje da je u poslednjem ovosezonskom  meču regionalnom takmičenju pružio izuzetno jak otpor i bio nadomak pobede ili bar boda u duelu sa prvakom Evrope. Dubrovački Jug je u 17. kolu RL večeras na Banjici savladao crno-bele sa 10:8.

Pošto je splitski jadran danas u Budvi ubedljivo savladao domain obezbedio je četvrto mesto, jer je napravio nedostižnu razliku. Pred poslednje kolo ima četiri boda više od petoplsiranog Mornara i šestoplasiranog Partizana.

Od početka duela srpskog i hrvatskog prvaka vodila se izjednačena borba. Posle 1:1 u prvoj četvrtini crno-beli su kontrolisali rezultat u drugoj, vodili sa 2:1, 3:2 i 4:3, ali pet sekundi pre kraja poluvremena Italijan Rencuto je pogodio sa 4:4. Gosti, koji nisu došli u najjačem, ali nikako ni u slabom sastavu (izostali su samo Joković, Garsija i Lončar) su u drugom poluvremenu preuzeli inicijativu. Vaterpolisti iz Dubrovnika su preokrenuli rezultat, prešli u vođstvo,  i sredinom poslednje deonice stekli i tri gola prednosti (8:5(. Međutim, Partizan im je “duvao za vrat”, ali tek na 31 sekundu pre kraja uspeo da smanji zaostatak na “-1”, golom Lazića (8:9). Jug je uspešno iskoristio svoju poslednju akciju, čuvao je loptu  do kraja meča, a sekund pre poslednje sirene Benić je postigao svoj četvrti gol za konačan rezultat 10:8.

Crno-beli su poraženi, ali svakako da igra protiv Juga pruža veliko ohrabrenje pred završnicu međunarodne i početak domaće sezone.

U poslednjem kolu Regionalne lige, u meču bez rezultatskog značaja Partizan će gostovati splitskom Jadranu.

Jug – Partizan 8:10 (1:1, 3:3, 1:1, 3:5)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije: Vlašić (Hrvatska), Anđelić (Srbija). Igrač više: Partizan 7 (3), Jug 5 (1). Peterci: Jug 1 (1).

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić, M. Janković, Barać, Manojlović, Radanović, Radonjić 3, Aksentijević 2, Belopavlović, Vučinić.

Jug: Bijač, Macan, Fatović 2, Čulina 1, Žuvela 1, Stahor, Ivanković, Rašović 1, Rencuto 1, Pavličević, Benić 4, Lozina, Vukojević, Kržić. Trener: Kobešćak.

Rezultati 17. kolaRegionalne lige: Mornar – Jadran Hercg Novi  5:10, POŠK – Primorac 13:10, Budva – Jadran Split 5:14, Partizan – Jug 8:10, Primorje – Mladost 5:18.

Plasman: Jug 51, Jadran (HN) 41, Mladost 40, Jadran (S) 24, Mornar 20, Partizan 20, POŠK 18, Primorac 16, Budva 9, Primorje 7.