RL: Partizan namučio vicešampiona Evrope i oprostio se od F4

Partizan neće igrati na finalnom turniru Regionalne lige, ali za utehu mu ostaje da je u poslednjem ovosezonskom  meču regionalnom takmičenju pružio izuzetno jak otpor i bio nadomak pobede ili bar boda u duelu sa prvakom Evrope. Dubrovački Jug je u 17. kolu RL večeras na Banjici savladao crno-bele sa 10:8.

Pošto je splitski jadran danas u Budvi ubedljivo savladao domain obezbedio je četvrto mesto, jer je napravio nedostižnu razliku. Pred poslednje kolo ima četiri boda više od petoplsiranog Mornara i šestoplasiranog Partizana.

Od početka duela srpskog i hrvatskog prvaka vodila se izjednačena borba. Posle 1:1 u prvoj četvrtini crno-beli su kontrolisali rezultat u drugoj, vodili sa 2:1, 3:2 i 4:3, ali pet sekundi pre kraja poluvremena Italijan Rencuto je pogodio sa 4:4. Gosti, koji nisu došli u najjačem, ali nikako ni u slabom sastavu (izostali su samo Joković, Garsija i Lončar) su u drugom poluvremenu preuzeli inicijativu. Vaterpolisti iz Dubrovnika su preokrenuli rezultat, prešli u vođstvo,  i sredinom poslednje deonice stekli i tri gola prednosti (8:5(. Međutim, Partizan im je “duvao za vrat”, ali tek na 31 sekundu pre kraja uspeo da smanji zaostatak na “-1”, golom Lazića (8:9). Jug je uspešno iskoristio svoju poslednju akciju, čuvao je loptu  do kraja meča, a sekund pre poslednje sirene Benić je postigao svoj četvrti gol za konačan rezultat 10:8.

Crno-beli su poraženi, ali svakako da igra protiv Juga pruža veliko ohrabrenje pred završnicu međunarodne i početak domaće sezone.

U poslednjem kolu Regionalne lige, u meču bez rezultatskog značaja Partizan će gostovati splitskom Jadranu.

Jug – Partizan 8:10 (1:1, 3:3, 1:1, 3:5)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije: Vlašić (Hrvatska), Anđelić (Srbija). Igrač više: Partizan 7 (3), Jug 5 (1). Peterci: Jug 1 (1).

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić, M. Janković, Barać, Manojlović, Radanović, Radonjić 3, Aksentijević 2, Belopavlović, Vučinić.

Jug: Bijač, Macan, Fatović 2, Čulina 1, Žuvela 1, Stahor, Ivanković, Rašović 1, Rencuto 1, Pavličević, Benić 4, Lozina, Vukojević, Kržić. Trener: Kobešćak.

Rezultati 17. kolaRegionalne lige: Mornar – Jadran Hercg Novi  5:10, POŠK – Primorac 13:10, Budva – Jadran Split 5:14, Partizan – Jug 8:10, Primorje – Mladost 5:18.

Plasman: Jug 51, Jadran (HN) 41, Mladost 40, Jadran (S) 24, Mornar 20, Partizan 20, POŠK 18, Primorac 16, Budva 9, Primorje 7.