Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Remi crno-belih sa Zagrepčanima

gogovdPartizan Rajfajzen – Mladost 5:5 (0:2, 3:1, 1:1, 1:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 700. Sudije: Putniković (Beograd), Ivanovdki (Kotor). Igrač više: Partizan 8 (2), Mladost 11 (2). Dva igrača više: Partizan 2 (0), Mladost 1 (0). Peterci: partizan 1 (1), Mladost 1 (1)

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (11 odbrana), Gilen 1, Tikas, Manojlović, Janković 1, Drašović 1, Gogov 1, Jakšić, Vico, Tanasković, Stojanović 1, Asanović, Brakočević, Radojević. Trener: Vujasinović.

MLADOST: Marcelić (11 odbrana), Bukić 2, Milaković 1, Gagulić 1, Dašić, Bašić 1, Biljaka, Lazić, Pavičić, Paškvalin, Vlahović, Valečić, Selem, Zović. Trener: Hrestak.

Partizan i Mladost, direktni rivali za četvrto mesto na tabeli Regionalne lige i plasman na fajnal-for podelili su bodove u derbiju 13. kola RL. Razlika na tabeli između crno-belih na četvrtom i Mladost ina petom mestu ostala je četiri boda, ali “žapci” imaju meč manje.

Od početka se zaigralo „čvrsto“, sa jakim odbranama, ni jedni ni drugi nisu stvorili previše šansi, a u vrlo dobrom izdanju predstavila su se oba golmana Rističević i Marcelić. Ipak, Mladost je na prvi odmor otišla sa dva gola prednosti. Na 1.25 pre kraja prve četvrtine Bukić je realizovao peterac, a minut kasnije Bašić je pogodio za 0:2.

Crno-beli su već u prvom napadu drugog dela najzad poentirali. Radomir Drašović je iskoristio igrača više za 1:2, međutim sredinom četvrtine gosti opet dolaze do dva gola prednosti. Na 3:1 „žapce“ je sa igačem više odveo Milaković. Partizan, bez povređenog prvog strelca Gavrila Subotića u timu, ali sa podrškom sa tribina je do kraja poluvremena uspeo da izjednači, preko Jankovića i Gogova. Tako se u drugo poluvreme vrlo teške utakmice, sa mnogo isključenja krenulo od nule.

Treća četvrtina je počela kao i druga, golom Partizana. Lukas Gilen je iz peterca u prvom minutu drugog poluvremena doveo crno-bele u prvo vođstvo – 4:3. Počeo je Partizan polako da preuzima kontrolu igre u svoje ruke, ali kao kazna za neiskorišćene šanse stigao je izjednačujući gol Gagulića. Imali su crno-beli još prilika da povedu, ali mogla je i Mladost da dođe u „plus“. Gosti su na minut i po pre poslednjeg odmora imali sjajnu šansu iz kontre, ali Dimitrije Rističević je u duelu „jedan na jedan“ zaustavio šut Milakovića.

Velika borba u kojoj su glavni junaci bili golmani nastavljena je i u poslednjoj deonici. Golova nije bilo do na 2.41 pre kraja, kada je Luka Bukić pogodio za 5:4 za goste.  U završnici, 26 sekundi pre kraja, Partizan je došao do bodda pogotkom Ognjena Stojanovića, sa igračem više.

Trener crno-belih Vladimir Vujasinović je prokomentarisao da publika nije imala priliku da vidi lep vaterpolo, ali i dodao:

-Vođena je izuzetna borba u bazenu. Na kraju rezultatom, s obzirom na prikazano, moramo da budemo zadovoljni. Ostali smo u borbi za četvrto mesto i plasman na fajnal-for. Međutim, da bismo taj cilj ispunili moramo u narednim mečevima da igramo mnogo bolje, pogotovo u napadu. Posle duge pauze zbog Evropskog prvenstva, nikako ne uspevamo da dođemo do naše igre u napadu. Nećemo sve rivale moći da zadržimo na pet golova, kao sada Mladost.

Partizan u nedelju u 19 časova u 14. kolu Regionalne lige dočekuje Primorje.

Rezultati 13. kola: Partizan – Mladost 5:5, Jadran – Radnički 11:7, POŠK – Mornat 5:9, Crvena zvezda – Primorje 0:5 (službenim rezultatom)