Regionalna liga: Partizanu bodovi u Novom Sadu

vestiPartizan je takmičarsku 2016. godinu otvorio novom pobedom. U prvoj utakmici u 2016. godini crno-beli su u 11. kolu Regionalne lige opravdali ulogu favorita i u Novom Sadu pobedili raspoloženu ekipu Vojvodine sa 11:8 (4:2, 3:1, 2:3, 2:2).

Silovito je krenuo Partizan. Poveo sa 3:0. Na dva  minuta pre prvog odmora bilo je već 4:1 za crno-bele, kad je Drašović iskoristio igrača više. Novosađani su ipak, do kraja prve četvrtine prišli na „-2“, ali u drugoj je Partizan istim ritmom nastavio da puni mrežu domaćih, pa je na poluvreme otišao sa četiri gola prednosti.

Vojvodina je u trećoj četvrtini zaigrala bolje, uspela da se ponovo približi na gol zaostatka (6:8). Crno-bele je golom iz kontranapada 50 sekundi pre poslednjeg odmora na 9:6 odveo Draško Gogov.

Nisu se predavali domaći, u prvoj akciji u poslednjoj četvrtini izborili su peterac, koji je Šulc pretvorio u 7:9.  Gavril Subotić je svojim trećim i četvrtim golom povisio na 11:7, s tim rezultatom ušlo se u poslednja dva minuta. Sve je bilo jasno, Novosađani su u preostalom vremenu samo ublažili poraz.

Da se crno-beli nisu mnogo ispromašivali pobeda bi bila i ubedljivija.

Crno-beli čuvaju četvrto mesto sa 19 bodova, tri više od petoplasirane Mladosti, koja je danas izgubila od Primorja.

Vojvodina – Partizan Rajfajzen 8:11 (2:4, 1:3, 3:2, 2:2)

Bazen: Slana Bara. Gledalaca: 400. Sudije: Balažević i Ivanka Raković – Krstonošić (oboje Beograd).

VOJVODINA: Vitorović (5 odbrana), Marić 1, Tubić, Porobić, Tenenbojm, Prekogačić, Gvozdanović 1, Ćatović 2, Trkulja 1, Šulc 2, Popović, Marčeta 1, Filipović, Petković. Trener: Cukić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (12 odbrana), Gilen, Tikas, Manojlović 1, Subotić 4, Drašović 2, Gogov 1, Jakšić, Vico 1, Janković, Stojanović, Asanović 2, Brakočević, Lazić. Trener: Vujasinović.

Rezultati, raspored, plasman

Regionalna liga, 11. kolo: Vojvodina – Partizan 8:11, Primorje – Mladost 16:10, Mornar – Jug 8:15, Radnički – Crvena zvezda 5:8, POŠK – Jadran Carine 1:18

Plasman: Jug 30, Primorje 27, Jadran 24, Partizan 19, Mladost 16, Mornar 10 , Crvena zvezda 9, POŠK 7, Vojvodina 3, Radnički 2.

Raspored 12. kola (nedelja, 31. januar): Radnički – Partizan u 19.30, Vojvodina – Crvena zvezda u 17.30, Mornar – Jadran u 19.15, POŠK – Jug u 17.30. Slobodni Primorje i Mladost.