Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Regionalna liga: Crno-beli poklekli u finišu derbija

Prvotimci Partizana nisu uspeli da iznenade Mladost u 11.kolu Regionalne lige. Zagrepčani su na svom terenu savladali crno-bele sa 14:8 (3:2, 2:1, 4:3, 5:2), ali domaći su ubedljivu pobedu  obezbedili tek u završnici. Većim delom meča vodila se žestoka i izjednačena borba, koju je Partizan izgubio u poslednjih desetak minuta.

Mladost je vodila od početka. Zović je iz peterca pogodio za 1:0, Lazić ubrzo izjednačio, ali Zagrepčani su ubrzo otišli na 3:1. Početkom druge četvrtine prvi put su stekli tri gola prednosti (5:2), ali Partizan ih je pratio, nije im dozvoljavao da se „odlepe“ i sredinom treće deonice prišao na „-1“ (6:5). Posle 8:5 za Zagrepčane, crno-beli su prišli na 8:6, ali na poslednjem odmoru domaći su imali tri gola prednosti (9:6). U četvrtoj četvrtini serijom od 4:0 poveli su sa 13:6 (2.25 do kraja) i obezbedili trijumf.

Crno-beli su se zadržali za šestom mestu na tabeli, sa po bodom zaostatka za splitskim Jadranom i Mornarom, koji su u ovom kolu takođe doživeli poraze. Partizan ima bod više od Primorca, koji je trijumfom nad Mornarom izbio na sedmo mesto na tabeli.

Sledeći meč u Regionalnoj ligi Partizan igra 10. februara, kada dočekuje Primorje. Pre toga, u sredu 7. februara na Banjici će odmeriti snage sa Brešom u Ligi šampiona (18.30).

Mladost – Partizan 14:8 (3:2, 2:1, 4:3, 5:2)

Bazen SRC Mladost. Sudije: Periš (Hrvatska), Stanojević (Srbija). Igrač više: Mladost 11 (8), Partizan 14 (7). Peterci: Mladost 2 (1).

Mladost: Marcelić, Radu 3, Zović 2, Bajić, Biljaka, Bukić 2, Marković 1, Lazić 3, Valečić, Paškvalin, Traš, Bašić 2, Jukić, Miloš 1. Trener: Bajić.

Partizan: Rističević, Kasum 1, F. Janković 2, Barać, Lazić 2, Tomić, M. Janković, Andrejević, Manojlović, Radanović 2, Radonjić, Akentijević 1, Bulajić, Vučinić. Trener: Ćirić.

Rezultati i plasman

Regionalna liga, 11. kolo: Mladost – Partizan 14:8, Jadran Split – Jug 9:20, Primorje – Budva 6:9, POSK – Jadran Herceg Novi 7:9, Primorac – Mornar 10:9.

Plasman: 1. Jug 33, 2. Mladost 28, 3. Jadran HN 23, 4. Jadran S 14, 5. Mornar 14, 6. Partizan 13, 7. Primorac 12, 8. POSK 11, 9. Budva 6, 10. Primorje 6.