Vaterpolo-Klub-Partizan-Beograd

Vaterpolo Klub Partizan

Prvi trijumf u 2018. godini

Partizan je zabeležio prvu pobedu u 2018. godini. Crno-beli su u desetom kolu Regionalne lige, na Banjici opravdali ulogu favorita protiv kotorskog Primorca pobedom od 9:6 (3:0, 2:2, 1:3, 3:1). Sa nova tri boda ostali su u trci za plasman na Fajnal for.

Beograđani su odlično otvorili utakmicu i do sredine druge četvrtine poveli sa 5:0. Međutim, ekipa Primorca, koja je po proseku uzrasta znatno starija i iskusnija od crno-belih, je uspela da se vrati iz velikog minusa. Korak po korak, Kotorani su smanjivali zaostatak. Partizn je tri minuta pre kraja treće deonice vodio sa 6:3, ali do poslednjeg odmora Primorac je pprišao na 6:5.
    U četvrtoj deonici vođena je žestoka borba, crno-beli su na početku golom Lazića poveli sa 7:5, ali Primorac je prišao na 7:6. Sa dva gola Marka Jankovića iz kontrapanada u 30. i 32. minutu crno-beli nisu dozvolili da meč uđe u neizvesnu završnicu.

– Posle dužeg vremena vrlo dobro smo počeli meč, ali posle sjajnog otvaranja počeli smo da gubimo prednost. Pravili smo greške, nisu to bili veliki propusti, ali Primorac ih je koristio i gol po gol sustizao zaostatak. Uneli su nervozu u našu igru, ali na vreme smo se vratili u dobar ritam, iskoristili neke greške gostiju i nismo isustili vođstvo, mada mogli smo meč i mirnije da privedemo kraju – ocenio je Stefan Ćirić, trener crno-belih i dodao- Sigurno je da je i dobro odigrano drugo poluvreme u utakmici Lige šampiona u Breši, u kome smo smanjili veliku razliku sa početka meča, uticalo na podizanje samopouzdanja u ekipi.

Partizan – Primorac 9:6 (3:0, 2:2, 1:3, 3:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 250. Sudije: Raković (Srbija), Obradović (Crna Gora). Igrač više: Partizan 8 (4), Primorac 7 (3). Dva igrača više: Primorac 1 (0).

Partizan: Rističević (8 odbrana), Kasum, F. Janković, Lukić, Lazić 1, Tomić 1, M. Janković 3, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić. Trener: Ćirić.

Primorac: Subladze (8 odbrana), Matković, Crepulja 1, Petrović 1, Gluhaić 2, Gopčević 1, Mačić, Vukmirović, Latinović, Grgurević, Vukasović, Pavlović 1, Radnjić, Todorović. Trener: Vico.

Regionalna liga, rezultati i plasman

A1 Regionalna liga, 10. kolo: Partizan – Primorac 9:6, Jadran (HN) – Jug 4:11, POŠK – Primorje 10:9, Budva – Mladost 7:8, Mornar – Jadran (S) 8:8.

Plasman: 1. Jug 30, 2.Mladost 25, 3. Jadran (HN) 20, 4. Jadram (S) 14, 5. Mornar 14, 6. Partizan 13, 7. POŠK 11, 8. Primorac 9, 9. Primorje 6, 10. Budva 3.