POŠK se revanširao crno-belima

Nikola Lukić Foto: Vladimir Marković/Sportski žurnal

Partizan se sa gostovanja u Splitu u 13. kolu Regionalne lige vratio praznih šaka. POŠK je na bazenu Poljud savladao crno-bele sa 6:4 (1:1, 2:0, 2:1, 1:2) i tako se revanširao Beograđanima za poraz na Banjici u prvom delu sezone.

I pored poraza Partizan je zadržao četvrto mesto na tabeli sa bodom više od najbližih pratilaca Jadrana (Split) i Mornara.

Crno-beli su poveli već u drugom napadu, kada je Lukić pogodio za 1:0. Ali potom su crno-beli skoro tri četvrtine čekali na novi pogodak. Više od 20 minuta nije se tresla mreža Splićana, koji su u finišu treće četvrtine poveli sa 4:1. Partizanov golgeterski post je 17 sekundi pre poslednjeg odmora prekinuo Lukić, svojim drugim golom smanjivši na 4:2. Međutim, odmah su Splićani uzvratili i u poslednju četvrtinu ušli sa tri gola prednosti.

Partizan je tokom celog meča bio agresivniji od domaćina u napadu, stvorio je više šansi, ali nije imao rešenja za večeras sjajnog golmana Splićana Marija Podruga (16 odbrana).

POŠK je imao priliku da već na početku druge četvrtine prvi put stekne četiri gola prednosti, ali Rističević je odbranio peterac Elezu. Međutim, u trećem minutu poslednjeg kvartala POŠK je ipak otišao na 6:2. Preostali deo meča protekao je u znaku crno-belih, opsedali su gol Splićana, ali uspeli su samo da ublaže poraz.

Partizan naredne srede gostuje Barseloneti u Ligi šampiona, dok sledeći meč u Regionalnoj ligi igra 3. marta, kada će na Banjici dočekati Budvu. Utakmica sa Budvanima počinje u 18.30.

POŠK – Partizan 6:4 (1:1, 2:0, 2:1, 1:2)

Bazen Poljud. Sudije:Štampalija (Hrvatska), Golijanin (Srbija). Isključenja: POŠK11, Partizan 8. Peterci: POŠK 1 (0),Partizan 1 (0).

POŠK: Podrug, Bego, Divković, Begović 2, Vuleta 1, Vukić, Elez, Gadža, Bebić 1, Delić 2, Kunac, Borovčić Kurir, Bratim, Butić. Trener: Polić.
    Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković, Lukić 2, Lazić, Tomić, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović, Radanović 1, Radonjić, Aksentijević, Belopavlović, Barać. Trener: Ćirić.

Jadranska liga, 13. kolo

Rezultati 13. kola: Mladost – Jug 5:10, Budva – Jadran Herceg Novi 3:14, Primorje – Mornar 7:7, POŠK – Partizan 6:4, Primorac – Jadran Split 8:8
    Plasman: 1. Jug 39, 2. Mladost 31, 3. Jadran Herceg Novi 29, 4. Partizan 16, 5. jadran Split 15, 6. Mornar 15, 7. POSK 14, 8. Primorac 13, 9. Budva 9, 10. Primorje 7.