Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Poraz u trileru u Herceg Novom

OgistojanovicU “triler utakmici” 18. kola Regionalne lige Partizan je i pored dobre igre poražen od Jadrana u Herceg Novom 9:8 (4:2, 1:2, 1:3, 3:1). Crno-beli su loše počeli, zatim napravili veliki preokret, pa su vodili i sa dva razlike, ali iskusnija domaća ekipa je ipak došla do sva tri boda.

Jadran je već posle nešto više od dva minuta vodio sa 2:0.

Početkom treće četvrtine domaći su stekli i tri gola prednosti (5:2), a sredinom drugog dela golom sa igračem više Ognjen Stojanović je otvorio Partizanovu seriju od 5:0! Upravo je golom Stojanovića na 3.40 pre poslednjeg odmora Partizan poveo sa 7:5.

Seriju crno-belih je u poslednjoj akciji Novljana u trećoj četvtini prekinuo Kovačić smanjivši na 7:6. Isti igrač je u prvom napadu u poslednjem delu izjednačio na 7:7. Subotić je doveo Partizan u novo vođstvo, ali onda je Jadran sredinom četvrtine, za nepun minut preokrenuo pogocima Radovića i Kovačića.

U preostalom delu meča Partizan, koji ni u ovom susretu nije igrao u najjačem sastavu (izostali su Jakšić, Gogov, Tanasković) je bio agresivniji u napadu, opsedao gol rivala, stvorio više šansi, ali lopta nije htela u gol. Sjajno je branio Kandić, koji je na dve sekunde pre kraja zaustavio i šut Tikasa sa igračem više.

Crno-beli i dalje imaju velike šanse da ostanu na četvrtom mestu i plasiraju se na fajnal-for. Da ne bi zavisili od drugih (rezultata Mladosti) neophodno je da narednog vikenda na Banjici pobede splitske klubove Mornar i POŠK. Mladost je prema očekivanju danas pobedila POŠK u Splitu i za Partizanom sad zaostaje jedan bod.

Jadran (HN) – Partizan Rajfajzen 9:8 (4:2, 1:2, 1:3, 3:1)

Bazen u Igalu. Gledalaca: 800. Sudije: Franičević i Prančić (obojica Hrvatska). Igrač više: Jadran 11 (3), Partizan 9 (3).
    JADRAN: Kandić (9 odbrana), Ukropina, Mijušković, Kovačić 3, Vidović, Moskov, Baničević, Porobić, Radović 1, Ranđić 2, Petrovski, Pješivac 2, Popović, Spajić. Trener: Gojković.
    PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (8 odbrana), Gilen 1, Tikas, Manojlović, Subotić 2, Drašović, Lazić 1, Janković, Vico,Vučinić 1, Stojanović 3, Asanović, Brakočević, Radojević. Trener: Vujasinović.

REZULTATI 18. KOLA

Jadran Carine – Partizan Rajfajzen 9:8 (4:2,1:2,1:3, 3:1)
    Mornar BS – Primorje 5:13 (1:2,0:2, 1:5, 3:4)
    POŠK – Mladost 10:16 (1:6, 4:5, 2:2, 3:3)

Plasman: Jug 45 (16 utakmica), Primorje 45 (16), Jadran 39 (16), Partizan 21 (15), Mladost 20 (15), Mornar 16 (16), Radnički 13 (16), Vojvodina 12 (16), POŠK 8 (16), Crvena zvezda – 6 (12).