Poraz u Novom Sadu

Partizan je još bez pobede u 2017. godini.

U srpskom derbiju, u okviru 12. kola Regionalne lige, crno-beli su neočekivano poraženi od Vojvodine u Novom Sadu 9:5 (3:1, 1:2, 2:2, 3:0),.  Ovaj rezultat se, sem za Regionalnu računa i za Superligu Srbije.

Posle nekoliko propuštenih šansi na obe strane prvi gol postignut je tek u petom minutu. Partizan je tada poveo sa 1:0, pogotkom Ognjena Stojanovića, kapitena crno-belih u večerašnjem susretu, jer olimpijac Nikola Jakšić je izostao zbog isključenja u finalu Kupa. Međutim, sve se brzo okrenulo. Do kraja prve četvrtine, za svega tri minuta Novosađani su preokrenuli na 3:1. Da situacija po crno-bele bude još gora, igru je već u prvoj četvrtini napustio jedan od najboljih strelaca srpskog prvaka Radomir Drašović, jer je dobio vrlo nezgodan udarac u lice,. posle koga nije mogao da nastavi meč. U bazen se vratio tek u drugom poluvremenu

Novosađani, kod kojih je odlično branio Radoslav Filipović, su posle prvog odmora nastavili u odličnom ritmu, poveli su sa 4:1. Imali su napad sa igračem više za 5:1. Crno-beli su uspeli da se odbrane i ubrzo je Stojanović prekinuo seriju domaćih i iz peterca smanjio na 4:2, a na minut pre kraja prve polovine meča Radojević je doveo Partizan na “-1” (4:3).

Partizan je preuzeo inicijativu u trećoj deonici, bio je bolji rival, ali to nije uspeo da pretoči u vođstvo. Teško su Beograđani nalazili rešenja da smeste loptu iza leđa odličnog Filipovića, kome su u nekoliko navrata “saveznici” bili prečka i stativa. Novosađani su otišli na 5:3, a na minut pre poslednjeg odmora crno-beli su najzad izjednačili (5:5), vrlo lepim pogotkom Marka Jankovića, na asistenciju Filipa Radojevića. Ali, već u narednoj akciji Vojvodina je, preko Rogača, ponovo povela i bio je to uvod u senzaciju.

Domaći su na pet i po minuta pre kraja poveli sa 7:5, nastavili seriju, a praktično sve dileme je rešio Dragoljub Rogač, najbolji strelac meča, na dva i po min uta pre kraja, svojim četvrtim golom za 9:5.

Vojvodina – Partizan Raiffaisen 9:5 (3:1, 1:2, 2:2, 3:0)

Bazen “Slana bara”. Gledalaca: 300. Sudije: Putniković i Ragač. Igrač
    više: Vojvodina 9 (3), Partizan 13 (3). Dva igrača više: Vojvodina 3 (2), Partizan 1 (0). Peterci: Vojvodina 1 (1), Partizan 1 (1)

VOJVODINA: Filipović (9 odbrana), Marić, Maksimović 2, Čabrilo, Mitrović, Prekogačić, Zamit, Tubić, Trkulja, Šulc 3, Vasić, Marčeta, Vitorović, Rogač 4. Trener: Šulc.
    PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov (3 odbrane), Manojlović, F. Janković, Repanović, Lazić, Toholj, Drašović, Andrejević, Vučinić, Radojević 2, Stojanović 2, M. Janković 1, Belopavlović, Lukić. Trener: Milenković.

REZULTATI

A1 Regionalna liga, 12. kolo: Vojvodina – Partizan 9:5, Jug – Jadran (HN) 9:7, Jadran (S) – Mladost 10:9, Budva – Primorje 10:7. Slobodan Mornar.

Plasman: Jug 33 (11 utakmica), Jadran (HN) 22 (11), Mladost 19 (10), Mornar 14 (10), Primorje 14 (11), Partizan 13 (10), Budva 10 (11), Jadran (S) 7 (11), Vojvodina 6 (11)