Poraz Partizana u Hanoveru

Partizan je u petom kolu Lige šampiona ostao bez bodova u Nemačkoj. Hanover, koji je po proseku godina jedna od najiskusnijih ekipa na evropskoj sceni, je na svom bazenu savladao crno-bele sa 16:6 (5:2, 4:0, 4:2, 3:2).

Crno-beli su poveli sa 1:0, golom Andrejevića već u prvoj akciji, ali pogocima bivšeg igrača Partizana Predraga Jokića domaći su preokrenuli na 2:1. Darko Brguljan je dodao još jedan gol, pa su posle dva i po minuta vaterpolisti Hanovera vodili sa 3:1. Ubrzo je Đorđe Lazić sa igračem više smanjio na 3:2, ali posle toga mreža nemačkog tima se dugo nije tresla. Beograđani, koji su igrali bez bolesnog centra Marka Manojlovića, nisu uspevali da nadju rešenja za duboku odbranu Hanovera. Domaći su, predvođeni Crnogorcima Radovićem, Jokićem i Brguljanom, do poluvremena stekli sedam golova prednosti (9:2).

Hanover je otišao na 10:2, pošto je peterac iskoristio Aleksandar Radović. Vučinić je u sledećoj akciji uspeo da savlada vrlo dobrog golmana Šenkela i prekine seriju domaćih. “Zgusnuli” su Beograđani odbranu, Hanover je u trećoj deonici postigao četiri gola, ali od toga tri iz peterca. Za Partizan je još jednom pogađao Vučinić, pa je na poslednjem odmoru rezultat bio 13:4.

U četvrtoj deonici vaterpolisti Partizana su koliko-toliko uspostavili ravnotežu, pa Hanover u poslednjih osam minuta nije značajno uvećao prednost i slavio sa 16:6. Nemački tim je osvojio bodove koji su ga ostavili u trci za plasman na Fajnal Ejt.

Golove za Partizan dali su Đorđe Vučinić, Aleksandar Andrejević po dva, Filip Janković i Đorđe Lazić po jedan. Najefikasniji u Hanoveru, sa šest pogodaka bio je Aleksandar Radović, član generacije Partizana koja je osvojila Ligu šampiona 2011, u vreme kada je veliki broj sadašnjih prvotimaca Partizana igrao za pionirske ekipe.

Hanover – Partizan 16:6 (5:2, 4:0, 4:2, 3:2)

Bazen u Hanoveru. Sudije: Birakis (Grčka), Golikov (Rusija). Igrač više: Hanover 6 (4), Partizan 6 (2). Peterci: Hanover 4 (4).

Hanover: Šenkel, Ćorušić, Bukovski 2, Ril 3, Brguljan 3, Radović 6, Jokić 2, Preus, Sekulić, Ban, Tkač, Vinkelhorst, Sučić. Trener: Zelef

Partizan: Rističević, Vučinić 2, F. Janković 1 , Lukić, Lazić 1, Tomić, M. Janković, Andrejević 2, Kasum, Radanović, Radonjić, Aksentijević, Belopavlović. Trener: Ćirić.

Vaterpolo Liga šampiona, 5. kolo
    Grupa A

Hanover – Partizan 16:6
    Barseloneta – Dinamo Moskva 7:7
    OSC – Olimpijakos 6:10
    Breša – Jug 9:8

Plasman: Olimpijakos 13 bodova, Dinamo Moskva 10, Breša 9, Jug 7, Barseloneta 6,Hanover 6, OSC 6,  Partizan bez bodova.

Grupa B

Sabadelj – Steaua 10:11
    Jadran Carine – Pro Reko 5:15
    AZC Alfen – Solnok 6:17
    Špandau – Eger 10:9

Plasman: Pro Reko 12, Solnok 12, Špandau 04 12, Jadran Carine 10, Eger 7, Steaua 3, Sabadelj 3, AZC Alfen bez bodova.