Poraz crno-belih u Dubrovniku

tanaskovicU petom kolu Lige šampiona Partizan je u Dubrovniku poražen od Juga  12:4 (3:1, 3:0, 4:3, 2:0)

Crno-beli, koji su u Dubrovnik otputovali bez povređenog Gavrila Subotića, su imali periode vrlo dobre igre. Ipak, domaći tim, koji je bio veliki favorit, je znao da kazni svaku grešku mladog beogradskog sastava, i dođe do očekivanih bodova ubedljivom pobedom.

Na početku se vodila  izjednačena borba. Partizan je imao i šansu da povede, ali u četvrtom minutu Asanović nije iskoristio peterac. Jug je ubrzo počeo da preuzima kontrolu, da dokazuje ulogu favorita i povede sa 3:0. Prvi gol za crno-bele uz zvuk sirene za kraj prve četvrtine postigao je Lukas Gilen.

Na veliki odmor Jug je otišao sa pet golova prednosti (6:1), ali u svoje prve dve akcije u drugom poluvremenu Partizan je pogocima Gogova i Gilena sa dva igrača više prišao na 6:3. Dobro su se držali crno-beli, a onda je usledio pad u igri, pa je u poslednja četiri minuta treće četvrtine Jug je serijom od 4:0 stigao do visokih 10:3. Nemanja Vico je 15-tak sekundi pre kraja ove deonice smanjio na 10:4. Do kraja meča domaći su postigli još dva gola.

Strelci za crno-bele bili su Gilen (2), Gogov i Vico. Kod domaćih je  najraspoloženiji bio iskusan tandem Pavo Marković (4 gola) – Paulo Obradović (3).

Jug KO – Partizan Rajfajzen 12:4 (3:1, 3:0, 4:3, 2:0)

Bazen Gruž. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kolombo (Italija) i Naumov (Rusija). Igrač više: Jug 7 (2), Partizan 5 (0). Dva igrača više: Jug 1 (1), Partizan 1 (1). Peterci: Partizan 1 (0)

JUG KO: Bijač, Macan, Fatović 1, Lončar, Vrlić 1, Garsija 1, Marković 4, Ivanković 1, Bautović, Perone 1, Benić, Obradović 3, Popadić-Batina. Trener: Kobešćak.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen 2, Tikas, Manojlović, Janković, Drašović, Gogov 1, Jakšić, Vico 1, Tanasković, Stojanović, Asanović, Brakočević. Trener: Vujasinović.

U sledećem kolu, naredne srede Partizan i Jug će ponovo odmeriti snage, ovaj put na Banjici.

MANDIĆ JUNAK DERBIJA

U derbiju petog kola Pro Reko je pobedio Solnok sa 14:11. Junak meča bio je Dušan Mandić sa pet golova, tri je dao Andrija Prlainović, dva Filip Filipović i jedan Duško Pijetlović. U poraženoj ekipi Milan Aleksić se tri puta upisao u listu strelaca, Živko Gocić dva puta

A grupa: Primorje – Barseloneta 9:9 (Dedović bez gola – S. Rašović 2, V. Rašović 1), Eger – Špandau 10:7 (Vapenski 2 –), Olimpijakos – Jadran 10:4

Plasman: Pro Reko 15, Jug 12, Solnok 9, Partizan 6, OŠC 3, Galatasaraj 0.

B grupa: Jug – Partizan 12:4, Pro Reko – Solnok 14:11 (Mandić 5, Prlainović 3, Filipović 2, Pijetlović 1 – Aleksić 3, Gocić 2, Mitrović -), OŠC Budimpšeta – Galatasaraj 13:4 (–Nikić bez gola).

Plasman: Olimpijakos 9, Primorje 9, Eger 8, Barseloneta 8, Špandau 3, Jadran 2.