Partizan zaustavljen u Budvi

Foto. Vaterpolo i plivački klub Budva/facebook

Partizan nije uspeo da zableži i treću uzastopnu pobedu u Regionalnoj ligi. U petom kolu, Budva je na svom bazenu savladala crno-bele sa 10:5.

Budvani su mnogo bolje otvorili utakmicu i razmaku od  tri minuta u završnici prve četvrtine postigli tri gola za vođstvo od 3:0. U drugoj deonici domaći su nastavili niz i na 1.35 pre poluvremena poveli s 5:0. Partizan je prvi gol postigao tek 22 sekunde pre velikog odmora.

Već od druge četvrtine šampioni Srbije su zaigrali agresivnije i stvaraili više šansi od rivala. Najzaslužniji što je mreža Budvana mirovala do 16. minuta bio je izuzetno raspoloženi golman domaćih Aleksandro Kralj. U drugom poluvremenu Partizan je preuzeo inicijativu i početkom poslednje četvrtine prišao na gol zaostatka (6:5). Međutim, ponovo je zablistao Kralj, odbranama ulivao sigurnost svom timu, koji je, predvođen Srđanom Vuksanovićem (tri gola), postigao četiri gola u nizu (dva sa igračem više, jedan iz peterca) za neočekivano ubedljivu pobedu od 10:5.

Gostovanjem u Budvi Partizan je završio seriju od tri utakmice u svega sedam dana (pobeda nad POŠK-om na Banjici, pporaz od Juga u Ligi šampiona u Dubrovniku i poraz u Budvi.

Posle pet kola Regionalne lige tim sa Banjice je skupio devet bodova. I dalje se nalazi na četvrtom mestu na tabeli, a novi izazov očekuje ga 18. novembra. U trećem gostovanju u nizu sastaće se sa hercegnovskim Jadranom u 6. kolu Regionalne lige.

Budva – Partizan 10:5 (3:0, 2:1, 1:3, 4:1)

Bazen “Dragan Trifunović”. Sudije: Đurašković (Crna Gora) i Raković (Srbija). Isključenja: Budva 13, Partizan 13. Peterci: Budva 1 (1), Partizan 1 (0).

Budva: Krivokapić, Dragović 1, S. Ćetković, Vuksanović 3, Mitrović, Porobić 1, Adžić, N. Popović  1, Vujašević, B. Popović, P. Ćetković 2, Franeta 2, Kralj, Rašković.

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković, Lukić 1, Lazić 2, Tomić, M. Janković, Andrejević, Manojović, Radanović, Radonjić, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić 1.

Regionalna liga A1 grupa, peto kolo:  Budva – Partizan 10:5, POŠK –  Mornar 9:9, Mladost – Jadran (S) 16:9, Primorje – Jug i  Primorac – Jadran (HN) u subotu.

Plasman: 1. Jug KO 12 bodova (4 utakmice), 2. HAVK Mladost 12 (5), 3. Jadran Carine HN 9 (4), 4. Partizan Raiffeisen 9 (5), 5. OVK POŠK 7 (5), 6. Mornar BS 7 (5), 7. Primorje 3 (4), 8. Primorac 3 (4), 9. Jadran S 3 (5), 10. Budva 3 (5).