Partizan odličnom igrom umalo iznenadio Eger

ogiPartizan je imao veliku šansu da dođe do prvih bodova u ovogodišnjoj Ligi šampiona. Crno-bele je u drugom kolu LŠ na Banjici savladao jedan od najboljih evropskih klubova, Eger sa 9:8 (2:3, 3:2, 3:2, 1:1). Partizan je pružio odličnu partiju, malo je nedostajalo da napravi iznenađenje, ali iskustvo vicešampiona Mađarske je bilo presudno.

Do poslednjih sekundi vodila se neizvesna borba. Na minut pre kraja bilo je 8:8. A onda, je bivši kapiten Partizana Miloš Ćuk je sa igračem više pogodio za konačnih 9:8. U narednom napadu Jakšić je šutirao za izjednačenje, ali njegov šut je izblokiran. Kapiten Partizana je probao još jednom, uz zvuk sirene sa pola terena, međutim, danas odlični golman Egera Branislav Mitrović je sačuvao svoju mrežu.

Gosti su poveli vrlo brzo, golom Miloša Ćuka. Međutim, mladi crno-beli sastav je pokazao da može da se upusti u ravnopravnu borbu sa favoritima iz Mađarske. Ognjen Stojanović je izjednačio, a Jakšić je iz kontranapada, dva minuta pre prvog odmora, doveo crno-bele u prvo vođstvo. Počela je tada igra gol za gol. Eger je dva puta stizao do izjednačenja, a Partizan pogocima Jakšića (3:2) i Stojanovića (4:3) vraćao prednost. U dva uzastopna napada u završnici polulvremena Eger je preokrenuo na 5:4. Ali, kratkog daha je bilo to vođstvo, Marko Janković se pogotkom nešto na minut pre isteka druge četvrtine potrudio da posle prvog poluvremena ekipe ostanu u egalu – 5:5.

U trećoj deonici Partizan je poslednji put poveo kada je Ognjen Stojanović pogodio za 6:5. Mađarski vicešampion je do kraja deonice ponovo preokrenuo, pa je Partizan bio taj koji je u igri gol za gol, „jurio“ rezultat. Poslednji put Beograđani su izjednačili na minut i po pre kraja, kada se danas sjajni Ognjen Stojanović četvrti put upustio u listu strelaca za 8:8. Usledila je opisana završnica, u kojoj je do izražaja došlo mnogo veće iskustvo gostiju.

Partizan – Eger 8:9 (3:2, 2:3, 2:3,1:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije: Kolomvos (Španija), One (Nemačka). Igrač više: Partizan 8 (5), Eger 10 (3).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov (6 odbrana), Lukić, F. Janković, Radanović, Lazić, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 2, Radojević, Stojanović 4, M. Janković 1, Brakočević. Trener: Milenković.

EGER: Mitrović (12 odbrana), Anđal, Deker 1, Čučković, Hošnjanski 2, Lonc, Ćuk 2, Kovač 1, Erdelj 1, Vapenski 1, Bedo 1, Harai, Čisar. Trener: Dabrovski.

Milenković: Igra na visokom nivou

Zoran Milenković, trener Partizana, je posle utakmice pohvalio svoju ekipu:
    – Odigrali smo na vrlo visokom nivou. Bili smo ravnopravan rival daleko iskusnijoj ekipi, koja ima moćne igrače, koja je skup sjajnih vaterpolista iz Mađarske, Srbije i Crne Gore. Partizanovi prvotimci su odigrali na najbolji mogući način. Nemam šta da im zamerim. Ostaje žal što nismo osvojili bar bod.

Četvorostruki strelac Ognjen Stojanović je kazao:
    – Jesmo izgubili, ali mnogo nas ohrabruje što smo pokazali da, kad pružimo maksimum, možemo da igramo u egalu sa najboljim evropskim ekipama.

U sledećem kolu, 21. decembra Partizan će biti gost Hanovera.

Rezultati drugog kola Lige šampiona

A grupa: Solnok – Olimpijakos 5:5,Nica – OŠC Budimešta 7:13, Breša – Špandau 9:6,
    Plasman: Olimpijakos 4, Solnok 4, Breša 3, OŠC 3, Špandau 3, Nica 0.

B grupa: Partizan – Eger 8:9, Jug – Pro Reko 8:11, Hanover – Barseloneta 9:9.
    Plasman: Pro Reko 6, Barseloneta 4, Jug 3, Eger 3, Hanover 1, Partizan 0.