Za sva pitanja vezana za školu vaterpola VKP mozete pozvati broj 0628881002 radnim sanom od 09 časova do 16 časova.
    Za sva pitanja vezana za školu plivanja mozete pozvati broj 0628881008 radnim danom od 12 časova do 18 časova.

062 888 1008 Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Partizan ubedljiv u srpskom derbiju Regionalne lige

jaksicnikola1U srpskom derbiju u trećem kolu A1 Regionalne lige Partizan je opravdao ulogu favorita. Ubedljivo je pobedio Vojvodinu sa 12:3 (5:0, 2:1, 3:0, 2:2). Crno-beli su zabeležio drugi trijumf u RL ove sezone, i osvojili bodove koji imaju dvostruki značaj, jer se sem za Regionalnu rezultat večerašnjeg duela računa i za Super ligu Srbije, koja startuje u aprilu.

Sredinom prve četvrtine crno-beli su u tri uzastopna napada pogađali mrežu i brzo stekli prednost od 3:0, koju su do kraja deonice uvećali.

U drugoj deonici vaterpolistima Partizana je malo teže išlo u napadu, ali odbrana je funkcionisala kako treba. Nisu Novosađani u prvom poluvremenu bili bezopasni u napadu, ali dobru partiju pružio je golman Beograđana Lazar Dobožanov. Malo je nedostajalo da čuvar mreže crno-belih u prvom poluvremenu ostane nesavladan. Ipak, sedam sekundi pre kraja druge deonice Vasić je iz kontranapada postigao prvi gol za Novosađane i za rezultat 7:1.

Posle velikog odmora crno-beli su nastavili kanonadu. U razmaku od minut i po tri uzastopna napada (sva tri sa igračem više) su završili golom i poveli sa 10:1. Igrači Vojvodine su u drugom poluvremenu postali agresivniji u napadu, imali su dosta prilika sa igračem više, ali “bedem” oko gola tima sa Banjice nisu uspeli da sruše sve do na minut i po pre kraja, kada su sa dva gola ublažili poraz. Sve konce igre ipak su do kraja držali  Beograđani.

Golove za Partizan dali su: Jakšić, Stojanović, Tanasković po 2, Radojević, Lazić, Toholj,Drašović, Andrejević i M. Janković po 1
    Posle pobeda nad Mornarom, u prvom, i Vojvodine u trećem kolu, Partizan koji je u drugom kolu bio slobodan, sledeći meč igra 11. novembra, kada će biti gost splitskog Jadrana.

Partizan Rajfajzen – Vojvodina 12:3 (5:0, 2:1, 3:0, 2:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 250. Sudije: Stefanović i Virijević (obojica Srbija). Igrač više: Partizan 12 (7), Vojvodina 12 (1). Peterci: Partizan 1 (1), Vojvodina 1 (0)

PARTIZAN RAJFAJZEN: Dobožanov (8 odbrana), Radojević 1, F. Janković, Repanović, Lazić 1, Toholj 1, Drašović 1, Andrejević 1, Jakšić 2, Tanasković 2, Stojanović 2, M. Janković 1, Belopavlović (2 odbrane), Lukić. Trener: Milenković.
    VOJVODINA:Filipović (6 odbrana), Marić, Maksimović 1, Čabrilo, Mitrović 1, Prekogačić, Zamit, Tubić, Šulc, Vasić 1, Marčeta, Vitorović. Trener: Cukić.

Milenković: Sve po planu

Posle ubedljivog trijumfa nad Vojvodinom trener Partizana Zoran Milenković je prokomentarisao:

-Nisam očekivao ovako visoku pobedu, ali važno je da je Partizan igrao onako kako sam očekivao i tražio od igrača. Od početka smo nametnuli svoj ritam. Agresivno smo igrali u napadu, sigurno u odbrani. Dobrom partijom ulazimo u takmičarski ritam. Iza nas je 25 dana pauze, od prvog kola Regionalne lige, a sada se nižu veliki izazovi. Do kraja godine nas očekuju četiri utakmice u Regionalnoj, tri meča u Ligi šampiona i Kup Srbije u kome imamo velike ambicije. Pohvalio bih ekipu Vojvodine na borbenoj igri, ali i svoje igrače, koji i u trškim uslovima daju sve od sebe i na treninzima i na utakmicama. Svesni su da samo tako mogu da napreduju.

Rezultati 3. kola

Treće kolo Regionalne lige: Partizan – Vojvodina 12:3, Primorje – Budva 14:3, Mladost – Jadran (S) 8:7, Jug – Jadran (HN) 3. novembra. Slobodan Mornar.