Partizan ubedljiv protiv Zvezde

vestiVaterpolisti Partizana su opravdali ulogu favorita u derbiju sa Crvenom zvezdom, u petom kolu Regionalne lige, ali izuzetno ubedljiv trijumf od 15:3 (4:0.4:1,3:1,4:1) ipak je malo ko  očekivao.
    Crno-beli su od starta bili daleko bolji rival, u napadu su „rešetali“ goste sa svih strana, a čvrstom odbranom olakšali posao golmanu Dimitriju Rističeviću, koji je prvi put loptu iz mreže izvadio u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Tankosić postigao prvi gol za crveno-bele i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugoj polovini meča Zvezda je zaigrala malo agresivnije, ali igrači Partizana su i dalje držali kontrolu dešavanja u bazenu i uvećavali visoko vođstvo.

Trener crno-belih Vladimir Vujasinović je nastojao da podjednaku šansu pruži svim prvotimcima, napravio je dve različite postave, pa je kod svake izmene menjao po šest igrača. U poslednjoj četvrtini šansu je dobio i rezervni golman Lazar Brakočević.

-Pomalo sam se pribojavao ove utakmice, kako zbog toga što smo samo dva dana ranije igrali evroligašku utakmicu sa Solnokom, tako i što nam je zbog lakših povreda izostalo nekoliko igrača : Vico, Gilen i Lazić. Zato sam i napravio dve različite postave. Ipak, ti manji problemi su još više inspirisali momke da dokažu ko je bolji rival, mada konačnih 15:3 ipak nije pravi odnos snaga – kazao je Vujasinović.

Risto Maljković, trener Crvene zvezde, nije bio zadovoljan načinom na koji su njegovi puleni počeli susret.
    –U susret smo ušli kalkulišući, to nismo sebi smeli da dozvolimo. NA drugoj strani Partizan je celu utakmicu odigrao svom snagom, pružio maksimum. U svim segmentima igre bio je bolji od nas.

Kapiten i golman Partizana Dimitrije Rističević je ocenio:
    -Očekivao sam jači otpor  Crvene zvezde u prvom poluvremenu, posebno zato što mi nismo bili kompletni. Međutim, od početka smo zaigrali kako treba. Nisam očekivao ovako ubedljiv trijumf, a bez obzira na rezultat mislim da smo mnogo bolji od Zvezde.

Partizan Rajfajzen – Crvena zvezda 15:3 (4:0.4:1,3:1,4:1)

Bazen Banjica. Gledalaca 700. Sudije: Ragač, Raković – Krstonošić. Igrač više: Partizan 6 (5), Crvena zvezda 6 (1)

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Velkić, Tikas 1, Manojlović 2, Subotić 3, Drašović 2, Gogov 1, Jakšić 1, Janković, Radojević 4,Vučinić, Asanović, Brakočević, Adžić 1. Trener: Vujasinović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Jović, Janković 1, Repanović, Bakić, Radulović 1, Jovanović, Andrejević, Japundžić, Eškert, Tankosić, 1 Knežević, Ignjatović, Nikočević. Trener: Maljković.