Partizan u finalu Kupa Srbije!

Partizan je u finalu Kupa Srbije! U polufinalu završnog turnira u Bečeju crno-beli su ubedljivo su pobedili Crvenu zvezdu sa 11:5 (2:1, 1:2, 4:0, 4:2) i plasirali se u finale, u kome će se u nedelju (20.30) za trofej boriti sa ekipom Šapca. Tim sa Banjice cilja treći uzastopni, a ukuipno 26. trofej u Kupu.

Od početka su  odbrane dominirale, obe ekipe su u meč ušle hrabro, ali obe su i teško nalazile put do mreže. Zvezda je povela u četvrtom minutu golom Njegovana sa igračem više, ali odmah na drugoj strani uzvratio je Radonjić za izjednačenje. Crno-beli su po prvi put vođstvo stekli na 1.28 pre prvog odmora. Partizan je uspešno osujetio  napad crveno-belih, golman Rističević je pronašao usamljenog centra Marka Manojlovića, koji je iz kontranapada odveo crno-bele na 2:1.

Pred drugo poluvreme večiti rivali su bili na istoj polaznoj poziciji, rezultat je bio 3:3, iako su crno-beli u drugoj četvrtini uspeli da odu na “+2”, pogotkom Tomića sa igračem više, posle minut i po igre u ovom delu meča (3:1). Crveno-beli su pogocima Tankosica sa igračem više i  Asanovića vratili meč na početak.  Zvezda je imala poslednji napad u prvom poluvremenu, ali tim sa Banjice je uspeo da se odbrani.

Sjajnom serijom od 4:0 u trećoj deonici Partizan je sebi otvorio vrata finala. Nije Zvezda bila bezopasna u ovom delu meča, ali odbrana crno-belih, kojom je sjajno dirigovao kapiten Dimitrije Rističević je bila na visini zadatka. na drugoj strani, u 26. minutu crno-beli su vodili sa 5:3, pogocima Andrejevića I Marka Jankovića. Crveno-beli su u narednoj akciji imali lepu šansu da se približe na “-1”, ali Partizan je uspeo da se odbrani sa dva igrača manje. U poslednja tri i po minuta ovog dela seriju Partizana su nastavili Đorđe lazić (igrač više) i Petar Tomić za velikih 7:3 pred poslednjih odmor.

Sve dileme oko pobednika tim sa Banjice je rešio u uvodnim trenucima poslednje četvrtine. Već posle dva i po minuta igre u ovom delu crno-beli su vodili sa 9:3 (pogađali su Lazić I Radonjić) Samo je trebalo mitno da privedu meč kraju, što su i uradili.

Mreža Partizana je mirovala skoro 15 minuta, koliko je prošlo između Asanovićevog gola za 3:3  i Stojanovićevog za 9:4. Crveno-beli su prišli na 9:5 (4:10 do poslednjeg zvuka sirene), ali prekasno je bilo za bilo kakav preokret. Crno-beli su kontrolisali meč do kraja, pogađali su još Aksentijević (peterac) I Vučinić za ogomnih 11:5.

-Niko nije očekivao ovako ubedljivu pobedu, ali ipak krajnji rezultati nije realan odnos snaga. Ključ uspeha bio je u našoj dobroj odbrani sa igračem manje. Dobrom odbranom dobili smo siigurnost u napadu, Zvezdu smo “probijali” i “lomili” šutevima sa spoljnih ppozicija. Sutra nas očekuje duel sa Šapcem, ekipom koja mnogo ulaže i koju smo krajem prosle sezone u prvenstvu dosta teško savladali golom razlike. Sigurno je da nam ni ovaj putneće biti lako. Naporna utakmica sa Zvezdom za posledicu ima i veliko emotivno pražnjenje, pa moramo dobro da se odmorimo do finala – kazao je šef struke crno-belih Stefan Ćirić.

U prvom polufinalu Šabac je, posle peteraca savladao Nais sa 10:9 (7:7 posle četiri četvrtine).

Partizan – Crvena zvezda 11:5 (2:1, 1:2, 4:0, 4:2)

Bazen SC “Đorđe Predin Badža”. Gledalaca: 800. Sudije: Njegovan (Beograd) i Stanojević (Jagodina) Igrač više: Partzan 11 (3), Crvena zvezda 14 (4) Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (0). Peterci: Partizan 1 (1).

Partizan: Rističević (9 odbrana), Kasum, F. Janković, Lukić, Lazić 2, Tomić 2, M. Janković 1, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić. Trener Ćirić.

Crvena zvezda:Dobožanov (6 odbrana), Tankosić 2, Radović, Bursać, Šuberić, Ilić, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 1, Asanović 1, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.