Crno-beli slavili u derbiju u Novom Sadu

Marko Manojlović (desno) i Aleksandar Radanović Foto: Sporty Foto/Facebook.com

Partizan je u derbiju 9. kola Super lige u Novom Sadu savladao Vojvodinu sa 12:8 i zadržao čelnu poziciju na tabeli, sa bodom više od Crvene zvezde, s kojom će se sastati u desetom kolu.

Novosađani su bolje počeli, vodili posle prve četvrtine (4:3). Crno-beli, predvođeni Đorđem Vučinićem strelcem tri od prvih šest Partizanovih golova, nisu dozvoljavali domaćima da naprave veliku prednost, a u završnici druge deonice poveli sa dva razlike (7:5). Vaterpolisti Vojvodine su prepolovili zaostatak u prvoj akciji u trećoj četvrtini, ali brzo se Partizan vratio na “+2” (8:6). Dugo posle toga mreže su mirovale.

Crno-beli su put ka pobedi otvorili u poslednja dva minuta treće deonice. U tri uzastopna napada pogađali su Farkaš Dori, pa Aleksandar Andrejević iz kontranapada i najzad Radonjić i pred poslednji odmor Beograđani su imali velikih pet golova prednosti (11:6). Početkom četvrte deonice crno-beli su dodali još jedan pogodak za nedostižnih 12:6. Bilo je jasno da susret neće ličiti na dramatičan duel istih rivala u drugom kolu, kada su Partizan i Vojvodina podelili bodove na Banjici. U poslednja četiri minuta domaći su samo ublažili poraz. U samoj završnici igru je napustio kapiten Partizana golman Dimitrije Rističević, zbog lakše povrede.

Utakmica desetog kola Partizan – Crvena zvezda, koja će verovatno biti ključna u borbi za titulu igra se na Banjici u sredu 23. maja od 18.30

Vojvodina – Partizan 8:12 (4:3, 1:4, 1:4, 2:1)

Bazen Slana bara. Sudije: Stanojević i Virijević. Igrač više: Vojvodina 14 (7), Partizan 13 (8). Dva igrača više: Vojvodina 1 (0), Partizan 1 (0). Peterci: Vojvodina 1 (1).

Vojvodina: Filipović, Čabrilo, Marić, Tintor, Vasin, Prekogačić, Čuk 3, Ćatović 1, Rogač 2, Šulc, Vasić, Marčeta 1, Ristić, Tubić 1. Trener: Bilić.

Partizan: Rističević, Kasum, Farkaš 2, Lukić 1, Lazić, Tomić, Janković, Andrejević 2, Manojlović 2, Radanović 1, radonjić 1, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 3.Trener: Ćiri

Ostali rezultati devetog kola: Crvena zvezda – Valjevo Gorenje 18:4, Radnički – Zemun 15:6, Nais – Šabac večeras.

Plasman: Partizan 25, Crvena zvezda 24, Vojvodina 19, Šabac (meč manje)15, Radnički 10,  Valjevo 6, Nais (meč manje), 4, Zemun bez bodova.