Partizan pružio žestok otpor Pro Reku

Partizan je u šestom kolu Lige šampiona  izgubio od Pro Reka u Đenovi, ali pružio je izuzetno jak otpor i partiju koja ohrabruje pred nastavak sezone. Moćni tim Pro Reka, favorita broj jedan za evropsku titulu, je meč prelomio tek u poslednjoj četvrtini i trijumfovao sa 12:7 (3:1, 4:4, 1:1, 4:1).

Crno-beli su zaigrali mnogo bolje nego u duelu sa Rekom pre deset dana, kada su Đenovljani slavili na Banjici sa 17:5.

Partizan je od početka bio dostojan rival daleko iskusnijoj i kvalitetnijoj ekipi. Đenovljani su golovima Filipovića i Moline poveli sa 2:0. Crno-beli su potom jurili zaostatak, koji ni u jednom trenutku u prvom poluvremenu nije iznosio više od dva pogotka. U igri “gol za gol”, domaći su sticali dva gola prednosti, a Partizan smanjivao razliku na “minus 1”. Malo je nedostajalo Beograđani i na velikom odmoru zaostaju samo jedan gol, kada je Nikola Jakšić 17 sekundi pre kraja druge četvrtine smanjio na 6:5. U završnici poluvremena Pro Reko je dobio peterac, koji je Filipović pretvorio u vođstvo od 7:5.

Ni posle treće četvrtine rezultatsko rastojanje se nije smanjilo. Crno-beli, nošeni podrškom grupe “Grobara” iz Švajcarske sa tribina, su igrali hrabro. Minut pre poslednjeg odmora ponovo su prišli na gol zaostatka za Đenovljanima, kada je Marko Janković pogodio za 7:6, ali 11 sekundi pre sirene Nikolo Figari je odveo domaće na 8:6 savladavši večeras odličnog golmana Partizana Lazara Dobožanova.

Prvi put sa tri razlike domaći su poveli početkom četvrtog perioda igre, golom bivšeg kapitena crno-belih Dušana Mandića za 9:6. Radojević je ubrzo smanjio na 9:7. Đenovljani su do kraja kontroilisali meč, a konačan rezultat tri sekunde pre kraja postavio je centar domaćih Duško Pijetlović.

Pro Reko – Partizan Raiffeisen 12:7 (3:1, 4:4, 1:1, 4:1)

Bazen u Soriju. Gledalaca: 1.000. Sudije: Madjaj (Mađarska), Landaman (Nemačka). Isključenja: Partizan 6, Pro Reko 6. Peterci: Pro Reko 2 (1).
    PRO REKO: Tempesti, Alesijani, Mandić 2, Filjoli 2, Molina 1, Pijetlović 2, Di Soma, Ečenike 1, Figari 2, FIlipović 2, Bodega, Bruni, Volarević. Trener: Vujasinović.
    PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov, Lukić 1, F. Janković, Toholj, Repanović 1, Manojlović 1, Drašović, Vučinić, Jakšić 1, Radojević 1, Stojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović. Trener: Milenković.

Trener crno-belih Zoran Milenković je kazao:

-Cilj nam je bio da pružimo mnogo jači otpor Pro Reku nego u utakmici u Beogradu, kada smo se dobro držali dve i po četvrtine. Sada smo uspeli da na istom nivou odigramo meč od početka do kraja. Kad se uzme u obzir razlika u kvalitetu ove dve ekipe postigli smo odličan rezultat. Svi momci, počev od golmana Dobožanova, zaslužuju pohvale za izuzetno kvalitetnu partiju, pružili su maksimum i pokazali da Partizan ima veliki potencijal.

ŠESTO KOLO LŠ

Grupa A

Breša (Italija) – Nica (Francuska) 13:4
    OSC Budimpešta (Mađarska)- Olimpijakos (Grčka) 7:8
    Špandau 04(Nemačka) – Solnok(Mađarska) 8:12

Plasman: 1. Olimpijakos 16, 2. Solnok 16, 3. Breša 10, 3. OSC 7, 5. Špandau 3, 6. Nica 0

Grupa B

Eger (Mađarska) – Barseloneta (Španija) 10:9
    Pro Reko (Italija) – Partizan Raiffeisen(Srbija) 12:7
    Hanover (Nemačka) – Jug (Hrvatska) 10:17

Plasman: 1. Pro Reko 18, 2. Jug 11, 3. Eger 9, 4. Barseloneta 8, 5. Hannover 3, 6. Partizan 1

U sledećem kolu, Partizan će 1. marta biti gost Juga.