Partizan potopio Jadran za drugo mesto na tabeli RL

jaksvlPartizan će novu godinu dočekati na drugom mestu tabele Regionalne lige, tik iza prvaka Evrope
    Juga.
    Crno-beli su u sedmom, poslednjem ovogodišnjem kolu RL odličnom igrom na Banjici savladali
    Jadran iz Herceg Novog sa 12:9 (3:2, 3:2, 3:1, 3:4) i preuzeli mu drugu poziciju na tabeli. Bila je ovo, ocenio je trener Partizana Zoran Milenković, najbolja partija crno-brelih u sezoni.

Domaći su posle dva i po minuta igre već vodili sa 2:0, pogocima Drašovića i Stojanovića.

Dobrom igrom u odbrani, agresivnom u napadu crno-beli su čuvali prednost sve do uvodnih minuta
    druge četvrtine, kad je iskusna ekipa Jadrana, golom Radovića izjednačila na 3:3. Međutim, već
    u sledećoj akciji crno-beli su ponovo došli u vođstvo, koje su ubrzo vratili i na “+2”, pa se
    na veliki odmor otišlo uz rezultat 6:4.

Početkom drugog poluvremena Partizan je ostao bez centra Marka Manojlovića, kome je u borbi
    ispred gola Jadrana stradala arkada, pa se nije vraćao u igru.

Treća četvrtina je bila prelomna. Brzo po izlasku Manojlovića, crno-beli su nastavili odličnu
    realizaciju igrača više. Brojčanu prednost u napadu golovima su iskoristili, najpre Drašović, a
    zatim i Andrejević, za vođstvo crno-belih od 8:4. U tom trenutku Partizan je imao stoprocentnu
    realizaciju igrača više (pet golova od pet napada) Na oko tri minuta pre poslednjeg odmora,
    levoruki Filip Radojević je izmamio ovacije publike na Banjici. Sa šest-sedam metara, na isteku
    napada, šutom iz “šraube” je savladao Šćepanovića i odveo Partizan na velikih “+5” (9:4).
    Do kraja se igralo u ritmu Partizana. Crno-beli su čvrstom odbranom čuvali prednost, a uz malo
    više koncentracije u napadu mogli su i do ubedljivije pobede nad rivalom koji je poslednjih godina bio “tvrd orah” za Partizan.

Najefikasniji u Partizanu, sa četiri gola bio je Radomir Drašović. Po dva su dali Jakšić,
    Stojanović i Andrejević, a po jedan Radojević i M. Janković.

Partizan Raiffeisen – Jadran Carine 12:9 (3:2, 3:2, 3:1, 3:4)

Bazen Banjica. Gledalaca:300. Sudije: Putniković (Srbija), Adžić (Crna Gora). Igrač više:
    Partizan 9 (5), Jadran 11 (4). Dva igrača više: Partizan 1 (1), Jadran 1(1). Peterci: Partizan
    2 (2).

PARTIZAN: Dobožanov (6 odbrana), Lukić, F. Janković, Repanović, Toholj, Manojlović, Drašović 4,
    Andrejević 2, Jakšić 2, Radojević 1, Stojanović 2, M. Janković 1, Belopavlović,Radanović.
    Trener: Milenković.

JADRAN: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Kovačić, Vidović 1, Merkulov 1, Banićević, Gardašević,
    Đurović, Radović 2, Petković 2, Spaić, Pješivac 1, Šćepanović, Moskov. Trener: Gojković.

U sledećem, osmom kolu Partizan, koji iz šest mečeva ima 13 bodova, će 14. januara biti gost zagrebačke Mladosti.

MILENKOVIĆ: Premašena očekivanja

Trener crno-belih Zoran Milenković je komentarišući meč sa Jadranom rekao:

– Vodili smo i sa pet golova razlika, pa zato možda izgleda da smo lako došli do pobede. Međutim, uopšte nije tako. Jadran je vrlo dobra ekipa, koja je dugo zajedno, igra agresivno i poslednjih godina nam “ne leži”. Osvojili smo bodove, jer smo od početka nametnuli svoj ritam i ispoštovali veći deo dogovora iz svlačionice. Pružili smo najbolju partiju ove sezone. Pohvalio bih sve momke u ekipi, čestitao svima u stručnom štabu, svima u klubu i ostalima koji veruju i podržavaju ovu mladu ekipu.

Malo ko je očekivao da će posle sedam kola Partizan držati drugu poziciju na tabeli.

-Na sjajan način smo završili prvi deo Regionalne lige. Prevazišli smo očekivanja mnogih, ali iz utakmice u utakmicu smo igrali sve bolje, podizali samopouzdanje i veru u sebe – zaključio je Milenković, dodavši da se njegov tim sada okreće izazovima u Kupu Srbije i Ligi šampiona, koju počinje u sredu gostovanjem u Barseloni.

REZULTATI

Rezultati sedmog kola Regionalne lige: Partizan – Jadran (HN) 12:9, Mornar – Primorje 8:7, Mladost – Budva 18:3, Vojvodina – Jadran (S) 9:9.

Plasman: Jug 18 (6 utakmica), Partizan 13 (6), Jadran (HN) 13 (7), Mladost 12 (6), Primorje 8 (7), Mornar 7 (6), Budva 4 (6), Vojvodina 3 (6), Jadran (S) 1 (6).