Partizan ponovo četvrti na tabeli Regionalne lige

Partizan je u 12. kolu Regionalne lige opravdao ulogu favorita i na Banjici pobedio Primorje sa 11:8 (4:2, 2:2, 4:2, 1:2). U ostalim mečevima kola takođe nije bilo iznenađenja, najveći Partiznovi rivali za plasman na fajnal for su doživeli poraze, pa su se crno-beli vratili na četvrto mesto na tabeli.

Riječani su poveli sa 1:0 u drugom minutu, ali u narednih nekoliko minuta crno-beli su serijom od četiri vezana gola sa igračem više poveli sa 4:1. Kasnije je bilo manjih padova u igri domaćih, ali Partizan je kontrolisao meč. Ni u jednom trenutku Partizanova prednost nije bila manja od dva gola. U nekoliko navrata crno-beli su imali i četiri gola “viška” (6:2, 10:6, 11:7). Partizan je mirno priveo kraju meč, koji je igrao nekompletan, jer za utakmicu nisu bili spremni AKsentijević i Kasum, dok u poslednja četiri minuta trener Stefan Ćirić nije mogao da računa ni na Marka Jankovića, koji je u duelu ispred gola Primorja dobio nezgodan udarac u arkadu, pa je napustio igru.

Do kraja lige će se boriti velika bitka za fajnal for. Sledeće kolo Regionalne lige igra se 21. februara, kada crno-bele očekuje  važno gostovanje u Splitu, protiv POŠK-a.

-Nismo bili kompletni, a nismo mogli da u ekipu uvrstimo nekoga iz našeg drugog tima Banjice, jer ona je danas igrala važan meč u Prvoj A ligi.  Ipak, bez većih problema ostvarili smo bitnu. Kontrolisali smo igru do kraja i stigli do tri boda koji nas drže u trci za fajnal-for – kazao je trener Stefan Ćirić.

Partizan – Primorje 11:8 (4:2, 2:2, 4:2, 1:2)

Bazen Banjica. Gledalaca:200. Sudije:Rak (Hrvatska) i Raković (Srbija). Igrač više: Partizan 8 (5) i Primorje 6 (3). Dva igrača više: Primorje 2 (1).

Partizan: Rističević (7 odbrana), F. Janković, Lukić, Lazić, Tomić, M. Janković 1, Andrejević 3, Manojlović 1, Radanović 1, Radonjić 3, Belopavlović (1 odbrana), Vučinić 2. Trener: Ćirić.

PRIMORJE: Čubranić (8 odbrana), Čunko 1, Brubnjak 1, Kovačević, Peroš 1, Blažić, Tkač 2, Rakovac, Petrić, Radulović 2, Augusti, Babić, Milošević, Ford Valas 1. Trener: Hinić.

Regionalna liga, 12. kolo
    Mornar – Mladost 9:12 (1:4, 3:1, 2:3, 3:4)
    Budva – POŠK 15:9 (4:1, 3:3, 6:4, 2:1)
    Jug – Primorac 14:9 (4:1, 4:3, 4:1, 2:4)
    Jadran Carine (HN) – Jadran (S) 14:8 (4:4, 4:2, 2:1, 4:1)

Plasman: 1. Jug 36, 2. Mladost 31, 3. Jadran HN 26, 4. Partizan 16, 5. Jadran S 14, 6. Mornar 14, 7.Primorac 12, 8. POŠK 11, 9. Budva 9, 10. Primorje 6.