Partizan pobedom otvorio sezonu!

OgistojanovicPartizan je sezonu 2016/17. počeo važnom pobedom. U prvom kolu Regionalne lige crno-beli su u dramatičnom meču savladali splitski Mornar sa 9:8 (3:3, 1:0, 2:2, 3:2).  Nova ekipa crno-belih, znatno izmenjena u odnosu na prošlu sezonu, sa novim trenerom Zoranom Milenkovićem, vodila je veliku borbu sa ekipom, koja je u prethodne dve sezone odnosila bodove sa Banjice, i zasluženo izvojevala sva tri boda.

Već u prvoj akciji Partizan je poveo pogotkom Manojlovića, ali gosti su preokrenuli na 2:1 i do kraja prve deonice vodila se izjednačena borba u igri gol za gol, Mornar je sticao gol prednosti, Partizan izjednačavao.

U 10. minutu crno-beli su ponovo poveli, kada je kontranapad golom završio levoruki Filip Radojević. U drugoj četvrtini Partizan je igrao sigurnije u odbrani. U napadu je stvorio više ozbiljnijih šansi od rivala, ali lopta nije htela u gol, pogodili su Beograđani u više navrata i stative i prečke.

Posle velikog odmora zaigralo se dosta oštrije. U trećoj četvrtini dosudjeno je ukupno sedam isključenja, jedno više nego u celom prvom poluvremenu. U takvoj igri bolje se snašao Mornar i uspeo da preokrene na 5:4. Ipak, u poslednjih minut i dvadesetak sekundi treće deonice crno-beli su vratili prednost. Najpre je Partizan posle pet propuštenih prilika prvi put iskoristio igrača više i izjednačio golom Andrejevića, a u sledecoj akciji, 34 sekunde pre poslednjeg odmora Lazić je bio strelac za 6:5.

U poslednjoj deonici crno-beli su dva puta poveli sa dva gola prednosti. Najpre je Stojanović na startu četvrtine sa osam metara savladao Šparadu za 7:5. Na gotovo istovetan način Jakšić je dva I po minuta pre kraja odveo crno-bele na 8:6, a to je bio uvod u dramatičnu završnicu. U svoja naredna dva napada Mornar je izborio igrača više i oba puta realizovao prednost za izjednačenje.  U trenucima kad se “lomio” meč I Partizanu je najzad “proradio” igrač više. Na 41 sekundu pre kraja Drašović je iskoristio brojčanu prednost, odveo crno-bele na 9:8. Mornar je imao priliku da izjednači, ali Beograđani su znali da sačuvaju minimalnu prednost. Osam sekundi pre kraja Jakšić je izblokirao šut Buhe.

Dva gola za Partizan dali su Nikola Jakšić i Ognjen Stojanović. Po jedan su dali Filip Radojević, Đorđe Lazić, Marko Manojlović, Radomir Drašović i Aleksandar Andrejević. Četiri gola za Mornar postigao je Antun Goreta.

U drugom kolu Regionalne lige Partizan je slobodan, a u trećem, 2. novembra dočekuje Vojvodinu

Partizan Rajfajzen – Mornar Brodospas 9:8 (3:3, 1:0, 2:2, 3:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije: Stanojević (Srbija), Ivanovski (Crna Gora). Igrač više: Partizan 9 (2),  Mornar 9 (4).

PARTIZAN RAJFAZEN : Dobožanov (8 odbrana), Radojević 1, F. Janković, Repanović, Lazić 1, Manojlović 1, Drašović 1, Andrejević 1, Jakšić 2, Tanasković, Stojanović 2, M. Janković, Belopavlović, Kasum. Trener: Milenković.

MORNAR: Šparada (7 odbrana), Čagalj, Miletić, Goreta 4, Čalić, Živković 1, Rodin, Buha 1, Kolar, Burić 1, Martinović, Erak 1, Podrug, Marović. Trener: Vrdoljak.

MILENKOVIĆ:OSTAVILI SRCE U BAZENU

Zoran Milenković je posle svog trenerskog debija na klupi Partizana pred beogradskom publikom kazao:

– Izuzetno je bitno da je ova nova ekipa sezonu počela pobedom, u nastavak idemo sa mnogo više samopouzdanja. Momci su igrali maksimalno angažovano   i borbeno, kao što smo i najavljivali. U drugoj četvrtini smo uspeli da nametnemo svoj ritam, ali u drugom poluvremenu smo počeli da nižemo sve više grešaka, koje su posledica što neiskustva, što toga što je ekipa kompletirana tek pre dve nedelje, kad se završio odmor za juniorske reprezentativce. Bilo je grešaka, ali momci su ostavili srce u bazenu. Svi oni zaslužuju veliku podršku, posebno što rade u teškim uslovima.

Milenkoviću, inače, ovo nije bila prva utakmica na klupi prvog tima crno-belih, jer je pre dve godine vodio Partizan u utakmici Regionalne lige u Splitu. Zamenio je Vladimira Vujasinovića, koji je meč propustio zbog crvenog kartona.

PRiZNANJA

Uoči meča predsednik SKupštine Partizana Zoran Avramović i predsednik Upravog odbora Aleksandar Šoštar su uručili posebna priznanja igračima i trenerima Partizana koji su minule sezone učestvovali u osvajanju medalja na medjunarodnim takmicenjima. Posebnu plaketu dobioo je novi kapiten crno-belih Nikola Jakšić, član selekcije Srbije koja je osvojila olimpijsko, evropsko i zlato u Svetskoj ligi. Priznanjima su nagradjeni i juniorski reprezentativci, koji su u Holandiji osvojili titulu prvaka Evrope, kao i ekipa veterana Partizana, koja se na EP veterana u Rijeci okitila srebrom u kategoriji 35-godišnjaka i starijih.

REZULTATI

Ostali rezultati prvog kola (8. oktobar): Primorje – Jadran (S) 10:5, Jadran (HN) – Vojvodina 9:5. Za 19. oktobar odložen je meč Jug – Budva. Slobodna je Mladost.