Partizan dostojan rival Jugu

vico002

Partizan je u šestom kolu Lige šampiona doživeo poraz od velikog favorita Juga – 10:6 (3:1, 3:1, 1:1,3:3), ali je “skupo prodao kožu”. Dobro su igrali crno-beli, a da su bili malo precizniji, a golman gostiju Bijač nesigurniji, bar bi razlika bila manja.

Jug je relativno brzo poveo sa 3:0. Već u prvom napadu pogodio je Vrlić, a gosti su potom iskoristili i svoj prvi peterac i igrača više. Zahvaljujući pogotku Tikasa u šestom minutu na prvi odmor se otišlo sa dva razlike.

Kako je meč odmicao Partizan je sve sigurnije delovao u odbrani. Jug je, teško dolazio u šanse, posebno u pozicionim napadu (pet na pet), ali crno-belima nije išlo na drugoj strani terena, ispred gola Juga. Drugi gol delo je Đorđa Tanaskovića, koji je sa igračem više smanjio na 2:4. Iskusniji gosti su Partizanove promašaje znali da kazne, pa su i drugu deonicu dobili sa 3:1. Poslednji gol u prvom poluvremenu svega deset sekundi pre kraja postigao je opet Vrlić.

U trećoj četvrtini se u igri oba tima nije mnogo toga promenilo u odnosu na prethodnu. Odbrane su dominirale, čak je Partizan bio i agresivniji, imao više šuteva u okvir gola. Okuražili su se crno-beli. Pokušavali su šutevima iz daljine, ali golman gostiju Bijač bio je izuzetno raspoložen večeras. Nizao je odbrane, pa je i u trećoj četvrtini samo jednom vadio loptu iz mreže, posle pogotka Stojanovića za 3:6.

Potpuno ravnopravna borba vođena je u četvrtoj deonici. Partizan je postao sve opasniji u napadu i na sredini poslednje deonice prišao na 5:7 (sa igračem više pogađali su Gilen i Subotić). Postajalo je sve interesantnije. Odmah posle Subotićevog, petog Partizanovog gola Dimtrije Rističevićje odbranio peterac Felipeu Peroneu, koji je, ipak na tri minuta pre kraja iz kontre pogodio za vođstvo Juga od 8:5. To je preseklo nalet crno-belih, Dubrovčani su otišli na 10:5, a nekolikoi sekundi pre kraja Gavril Subotić je postavio konačan rezultat.

Partizan Rajfajzen – Jug 6:10 (1:3,1:3, 1:1, 3:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 600. Sudije: Gomez (Italija), Stavridis (Grčka). Igrač više: Partizan 7 (4), Jug 5 (3). Peterci: Jug 2 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (7 odbrana), Gilen 1, Tikas 1, Manojlović, Subotić 2, Drašović, Gogov, Jakšić, Vico, Tanasković 1, Stojanović 1, Asanović, Vlahović. Trener: Vujasinović.

JUG: Bijač, Macan, Fatović, Lončar 1, Vrlić 2, Garsija 1, Marković 1, Ivanković, Bautović, Perone 2, Benić, Obradović 2, Popadić. Trener: Kobešćak.