Partizan u velikom derbiju bolji od Mladosti

U derbiju pretposlednjeg kola Regionalne lige Partizan je na Banjici pobedio zagrebačku Mladost sa 14:11 (5:3, 5:4, 2:3, 2:1) i poslednje kolo dočekuje sa velikim šansama da ostane na četvrtoj poziciji i plasira se na fajnal-for. Crno-beli u narednom, 18. kolu gostuju Budvi, pobeda u tom meču im sigurno donosi ulaznicu za fajnal-for, ali u zavisnosti od rezultata Mornara u sutrašnjem susretu sa Jadranom, možda će crno-beli i ranije obezbediti F4.

Od početka vrlo borbenog meča Partizan je nametnuo svoj ritam i u prva dva napada poveo sa
    2:0. Imao je kasnije i 3:1, a prvi put tri gola prednosti stekao je u poslednjem minutu prve četvrtine kada je, izuzetno raspoloženi, Drašović pogodio za 5:2, ali do prvog odmora Zagrepčani su se vratili
    na dva gola zaostatka.

Početkom druge deonice Mladost je prišla na 5:4, a onda je krenula kanonada Beograđana. Serijom od 4:0 (Radojević, Jakšić i dva puta Drašović), crno-beli su na 2 minuta i 17 sekundi pre kraja poluvremena
    poveli sa 9:4. Veliku sigurnost crno-belima uneo je golman Lazar Dobožanov, koji je između osmog i devetog pogotka crno-belih odbranio peterac Bašiću. U poslednja dva minuta prvog poluvremena postignuta su četiri gola, ali od toga tri u mreži crno crno-belih, pa je na poluvremenu rezultat bio 10:7.

Žestoka borba rasplamsala se u drugom poluvremenu, Mladost je polako smanjivala prednost crno-belih i u jednom trenutku (3.26 do kraja treće četvrtine) prišla na gol zaostatka (11:10). Obe ekipe su vrlo nervozno ušle u završnicu četvrtine, a jedna od posledica je obostrano isključenje (Lukić i Pavičić) minut i po pre poslednjeg odmora. Do poslednje četvrtine, Partizan je uspeo da se vrati na “+2”, pogotkom Vučinića za 12:10.

Obe ekipe su do kraja igrale izuzetno borbeno, u poslednjoj četvrtini Partizan je uspeo da stvori više šansi, ali golman gostiju Marcelić je postajao sve veća prepreka za crno-bele. Golom Repanovića za 14:11, tri minuta do poslednjeg zvuka sirene, Partizan je polako počeo da ulazi u mirnu luku i bilo je najbitnije da odbrani svoju mrežu u čemu je i uspeo i osvojio zlata vredne bodove.

Partizan Raiffeisen – HAVK Mladost 14:11 (5:3, 5:4, 2:3, 2:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 500. Sudije: Štampalija (Hrvatska), Stanojević (Srbija). Igrač više: partizan 7 (3), Mladost 10 (4). Peterci: Partizan 1 (1), Mladost 2 (1).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov (7 odbrana), Japundžić, Lukić, Repanović 1, Lazić, Manojlović 1, Drašović 5, Vučinić 1, Jakšić 2, Radojević 1, Stojanović 3, Tanasković, Belopavlović, Toholj. Trener: Milenković.

HAVK MLADOST: Marcelić (7 odbrana), Bukić 3, Milaković, Zović 2, Biljaka, Brlečić 1, Vlahović 2, Lazić 1, Pavičić, Paškvalin, Valečić 1, Bašić 1, Vićan, Mardešić. Trener: Štritof.

Milenković: Očekivano žestoka borba, svaka čast igračima i stručnom štabu

Trener Partizana Zoran Milenković je posle meča kazao:
    – Očekivali smo ovako žestoku borbu sa ekipom koja je ispred nas na tabeli. Odlično smo otvorili utakmicu. U drugoj četvrtini stekli i velikih pet golova prednosti, a potom smo uspeli da iznesemo meč do kraja, uz koncentrisanu, agresivnu igru i da pobedimo odličnu ekipu Mladosti. Čestitam momcima i stručnom štabu, na pravoj međusobnoj podršci, velikoj borbi, istrajnosti i na važnim bodovima.