LŠ: Partizan namučio atinske crveno-bele

Olimpijakos je u 11. kolu Lige šampiona opravdao ulogu favorita i savladao Partizan na Banjici – 7:4. Međutim, crno-beli su se predstavili u solidnom izdanju, “skupo su prodali kožu” jednom od favorita za evropsku titulu.

Vrlo čvrsto su crno-beli igrali u odbrani. Objektivno kvalitetnijem i daleko iskusnijem timu Olimpijakosa dozvolili su samo tri gola u prvom poluvremenu. Međutim, u napadu Beograđani nisu nalazili dobra rešenja, pa u prve dve četvrtine nijednom nisu poslali loptu iza leđa Josipa Pavića, koji je u nekoliko navrata lepim intervencijama spasao svoju mrežu. Na poluvremenu Olimpijakos je vodio sa 3:0.

Prvi gol crno-beli su postigli početkom druge četvrtine, kada je Manojlović smanjio na 1:4. Dugo su Beograđani uspevali da održe tri gola zaostatka, a Olimpijakos je poslednji put na “+4” otišao tri minuta pre kraja, golom Milonakisa sa dva igrača više za 7:3. Jedan od isključenih bio je, i večeras vrlo dobri golman Dimitrije Rističević, pa Grcima nije bilo teško da zatresu mrežu.

Ni jedna ekipa nije popuštala u tempu do kraja, a u samoj završnici najiskusniji igrač Partizana Srđan Aksentijević je postavio konačan rezultat – 4:7.

– Posle dužeg vremena pružili smo dobru igru u Ligi šampiona.Momci su igrali požrtvovano, borbeno. Pokazali su karakter, što može da ohrabruje. Prikazano protiv odlične ekipe Olimpijakosa je putokaz kako da idemo dalje – kazao je Stefan Ćirić, trener Partizana

Partizan – Olimpijakos 4:7 (0:2,0:1,1:1,3:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 200. Sudije: Kolombo (Italija), Gerzanič (Rusija). Igrač više: Olimpijakos 7 (2), Partizan 7 (2). Dva igrača više: Olimpijakos 1 (1).

PARTIZAN: Rističević, Vučinić, F.Janković, Lukić, Tomić, M.Janković 1, Andrejević, Manojlović 1, Radanović 1, Radonjić, Aksentijević 1, Belopavlović. Trener: Ćirić.

OLIMPIJAKOS: Pavić, Milonakis 1, Prekas, Funtulis, Nikoladis 1, Dervisis 3, Bušlje, Murikis 2, Gunas, Argiropulos, Obradović, Galanopulos. Trener: Vlahos

Gosti crno-belih bili su predstavnici organizacije za pomoć pacijentima obolelim od plućne hipertenzije. Partizan je tako postao još jedan sportski kolektiv koji učestvuje u promociji akcija ove humanitarne nevladine organizacije (zvanični sajt – www.phserbia.rs)