LŠ: Breša bolja od borbenog Partizana

Marko Janović (Foto: Ivan Milutinović/Sportski žurnal)

Italijanski vicešampion Breša je i u osmom kolu Lige šampiona opravdao ulogu favorita, savladavši Partizan na Banjici sa 8:3 (1:0, 1:1, 3:1, 3:1), ali crno-beli su se predstavili u vrlo dobrom izdanju. Odlično su odigrali prvo poluvreme, a uz bolju igru u napadu  verovatno bi do kraja meča bili u igri bar za bod.

Breša je brzo povela sa 1:0, ali Partizan je u trećem minutu izjednačio pogotkom Andrejevića. Tada je počela žestoka borba dve čvrste odbrane. U prvom poluvremenu velika razlika u godinama, iskustvu, snazi dve ekipe nije se videla. Vođena je ravnopravna borba, Breša je bila malo agresivnija u napadu, ali večeras odlični Dimitrije Rističević je nizao odbrane i ulivao sigurnost svojoj ekipi. U drugoj četvrtini Paartizan je smanjio broj grešaka u napadu. Borbeni Beograđani, nošeni velikom podrškom navijača, su stvarali sve više šansi, ali i golman gostiju Marko Del Luongo je pokazao da ima kvalitet i u nekoliko navrata odličnim intervencijama spasio je mrežu. Malo je nedostajalo da se na veliki odmor ode sa rezultatom iz trećeg minuta – 1:1. Međutim, Mlađan Janović je tri sekunde pre kraja druge četvrtine  svojim drugim golom doneo gostima minimalnu rezultatsku, ali veliku psihološku prednost (2:1).

I u drugom poluvremenu vođena je žestoka borba, ali za razliku od Partizana, Breša je realizovala svoje šanse. U prva četiri minuta treće četvrtine Italijani su dodali još tri gola za vođstvo od 5:1. Radanović je ubrzo smanjio na 5:2, ali Beograđani i pored vrlo požrtvovane igre nisu uspeli da stignu zaostatak. Breša je osvojila tri zlatna boda, s kojima se popela na drugo mesto tabele. S druge strane, vaterpolisti Partizana su jošjednom potvrdili da imaju veliki talenat.

Trener crno-belih Stefan Ćirić je prokomentarisao:
    – Izuzetno sam zadovoljan borbenošću, agresivnošću. Prvo poluvreme smo odigrali na izuzetno visokom nivou, momci su pokazali karakter. Sigurno je da bi drugo poluvreme imalo drugačiji tok da nismo primili gol tri sekunde pre kraja druge četvrtine, da smo i treću deonicu počeli sa nerešenim rezultatom. U napadu nam nije išlo kako treba. To je bio presudan faktor, da smo imali bolju realizaciju u napadu verujem da bi meč ušao u neizvesniju završnicu. Hvala navijačima na podršci. Napravili su pravu vaterpolo atmosferu, nadam se da će i u nastavku sezone biti uz nas.

Partizan – Breša 3:8 (1:1, 0:1, 1:3, 1:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 700. Sudije: Golikov (Rusija), Manea (Rumunija) Igrač više: Partizan 7 (0), Breša 10 (3).

Partizan: Rističević (13 odbrana), Vučinić, F. Janković, Lukić, Lazić, Tomić, M. Janković, Andrejević 1, Manojlović, Radanović 2, Radonjić, Aksentijević, Belopavlović. Trener: Ćirić

Breša: Del Luongo (10 odbrana), Guidi, K. Prešuti 1,Manci, Pasković 2, Rico, Muslim, Nora, N. Prešuti 1, Bertoli 1, Janović 2, Vukčević 1, Moreti. Trener: Bovo.

LIGA ŠAMPIONA, REZULTATI I PLASMAN

A grupa, 8. kolo: Hanover – Barseloneta 7:13, Dinamo – OŠC 7:7, Jug – Olimpijakos 10:8, Partizan – Breša 3:8.

Plasman: Olimpijakos 19, Breša 16, Barseloneta 15, Dinamo 15, Jug 13, OŠC 7, Hanover 6, Partizan bez bodova.

B grupa, 8. kolo:Pro Reko – Špandau 04 12:4, Eger – Solnok 6:3,
    Steaua – AZC Alfen 9:8, Jadran Carine – Sabadelj 7:8.

Plasman: Pro Reko 21, Eger 16, Solnok 15, Špandau 04 15, Jadran Carine 13, Steaua 9, Sabadelj 6, AZC Alfen bez bodova