Za sva pitanja vezana za školu vaterpola VKP mozete pozvati broj 0628881002 radnim sanom od 09 časova do 16 časova.
    Za sva pitanja vezana za školu plivanja mozete pozvati broj 0628881008 radnim danom od 12 časova do 18 časova.

062 888 1008 Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

LŠ: Barseloneta odnela bodove sa Banjice

U poslednjem, 10. kolu B grupe Lige šampiona , Barseloneta je na Banjici pobedila Partizan sa 8:4 (1:0, 2:1, 3:2, 2:1). Španci su opravdali ulogu favorita, ali ostaje žal, jer uz  bolju igru u napadu crno-beli su mogli da uvedu meč u neizvesniju završnicu.

Bez obzira što utakmica nije imala takmičarski značaj ni za jednu ekipu (i ranije su izgubile šanse za plasman na fajnal siks) oba sastava su ozbiljno ušla u meč. Od početka su odbrane dominirale. Prvi gol postignut je tek na 1.20 pre kraja prve četvrtine, kada je Maljarač savladao Dobožanova za 0:1. U dobrom izdanju predstavila su se oba golmana, posebno Migel Linares, kom je trener Barslonete Ćus Martin ukazao prednost, dok je iskusni Lopez Pineido odgledao meč sa klupe. Uspeli su crno- beli u prvom poluvremenu da upute nekoliko vrlo opasnih šuteva ka golu rivala, ali zahvaljujući najviše Linaresu samo jedan je završio u mreži, kad je na 2.23 pre velikog odmora Jakšić smanjio na 1:2. U sledećem napadu Luka Lozina je vratio dva gola prednosti Barseloneti, pa je na poluvremenu gostujući tim vodio sa 3:1.

Crno-beli su novu priliku da priđe na “minus jedan” već na početku drugog poluvremena, međutim odlični Linares je odbranio peterac Jakšiću. Sa dva gola u nizu Slovak Famera je odveo goste na 5:1. Dug “post” Beograđana prekinuo je Filip Radojević, koji je  59 sekundi pre kraja trećeg dela sa igračem više smanjio na 2:5. Do kraja ove deonice postignuta su još dva gola. Famera je nastavio svoj niz za vođstvo gostiju od 6:2, ali odmah mu je na drugoj strani odgovorio Radanović.

Posle nekoliko propuštenih šansi, Partizan je sredinom poslednje deonice, golom Filipa Jankovića, smanjio na 6:4. imao je kontru da priđe na gol zaostatka i uđe u borbu bar za bod. Međutim, posle propuštenih šansi usledila je kazna. Odlični Famera, strelac svih pet golova Barselonete u drugom poluvremenu, je još dva puta zatresao mrežu Partizana i svom timu obezbedio pobedu.

– Odlično smo otvorili utakmicu što se tiče odbrane, ali ponavlja nam se problem sa napadom, a ovaj put smo imali i lošu realizaciju igrača više. Samo četiri gola nisu dovoljna da se pobedi vrlo kvalitetan rival kakva je Barseloneta. Da smo iskoristili još neku od šansi koje su nam se ukazale u drugom poluvremenu verujem da bismo se vratili u meč- – kazao je Stefan Ćirić, trener Partizana.

Sa pet golova najefikasniji igrač meča je Famera, dok su se u redovima crno-belih u strelce upisali Jakšić, Radojević, Janković i Radanović-

Vođena je žestoka, ali izuzetno korektna borba sa obe strane, ali već u prvoj četvrtini igru je napustio srpski internacionalac u redovima katalonskog tima Strahinja Rašović. Žargonski rečeno “ispalo mu je rame”. Po prvim informacijama povreda je sanirana i ne očekuje ga pauza.

Partizan Raiffeisen – Barseloneta 4:8 (0:1, 1:2, 2:3, 1:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije:Ahladiotis (Grčka), Hentšel (Nemačka). Igrač više: Partizan 9 (1), Barseloneta 8 (4). Peterci: Partizan 1 (0).
    PARTIZAN: Dobožanov, Radanović 1, F. Janković 1, Repanović, Lazić, Toholj, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković, Stojanović, Radojević 1, Brakočević. Trener: Ćirić.

BARSELONTA: Lopez Pineido, Famera 5, S. Rašović, Munariz, Larumbe, Mingel, Roka, V. Rašović, Bustos, Fernandez, Maljarač 1, Lozina 2, Linares. Trener: Martin.