Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Liga šampiona: Poraz crno-belih u Atini

Nikola Lukić Foto: Blagoje Mitrašinović

Partizan je u četvrtom kolu  Lige šampiona, na “vrućem” gostovanju u Atini, izgubio od Olimpijakosa. Grčki prvak  je crno-bele savladao sa 16:8 (5:1, 4:2, 3:4, 4:1).

Atinski crveno-beli  su veliki favoriti za visok plasman u Ligi šampiona, što su večeras i dokazali.

Silovito su počeli i sredinom druge četvrtine prvi put stekli šest golova prednosti (8:2). Mladi tim Partizana je u nastavku uspeo da uspostavi ravnotežu, da parira grčkom prvaku. U ravnopravnoj borbi u trećoj deonici u tri navrata uspeo je da priđe na četiri goa zaostatka (9:5, 10:6, 11:7). Poslednji gol crno-beli su postigli sredinom poslednje četvrtine (Andrejević za 13:8). Atinjani su u poslednja dva i po minuta “vezali” tri pogotka i prvi put stigli do osam golova prednosti 35 sekundi pre kraja kada je Nikolaidis iskoristio peterac za konačnih 16:8.

Sa ovom pobedom Olimpijakos se učvrstio na prvom mestu A grupe, dok je Partizan i dalje bez bodova.

Olimpijakos – Partizan 16:8 (5:1, 4:2, 3:4, 4:1)

Bazen u Pireju. Sudije: Kolombo (Italija) i Himenez (Španija). Isključenja: Olimpijakos 12, Partizan 11.
    Olimpijakos: Pavić, Milonakis 2, Delakas, Genidunias 2, Funtulis 3, Nikolaidis 2, Dervisis, Bušlje 1, Murikis 2, Gunas 3, Argiropulos, Obradović 1, Galanopulos.
    Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković, Lukić, Lazić 1, Tomić 2, M. Janković 1, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević, Belopavlović.