skip to Main Content

UPIS

u

Vaterpolu školu PARTIZAN

Pošaljite nam podatke i kontaktiraćemo Vas za prvi trening:

    Vaterpolo-Klub-Partizan-Beograd

    Vaterpolo Klub Partizan

    SC Banjica
    Crnotravska 4
    11000 Beograd

    Za sva pitanja vezana za školu vaterpola VKP mozete pozvati broj 0628881002 radnim sanom od 09 časova do 16 časova.
    Za sva pitanja vezana za školu plivanja mozete pozvati broj 0628881008 radnim danom od 12 časova do 18 časova.

    062 888 1008 Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

    Liga šampiona: Eger i Hanover rivali Partizana

    Foto: LEN

    Foto: LEN

    Završen je i poslednji, treći krug kvalifikacija za Ligu šampiona, pa je poznato svih 12 učesnika grupne faze LŠ.

    U grupu B, u kojoj igra Partizan, stižu vicešampion Mađarske Eger i Hanover, koji je osvojio treće mesto u Prvenstvu Nemačke prošle sezone.

    Od ranije je poznato da će u B grupi od klubova vlasnika “vajld karti”, za direktno učešće u LŠ, uz Partizan igrati aktuelni prvak Evrope Jug, Pro Reko i Barseloneta.

    Eger je još pre dve nedelje u Rijeci napravio veliki korak ka LŠ, kada je u prvom meču treće faze u gostima pobedio Primorje sa 12:6, a sa šest razlike mađarska ekipa je slavila i u revanšu (11:5). Hanover je u revanšu treće faze u gostima odigrao nerešeno sa rumunskom Oradeom (11:11), ali remi je bio dovoljan da prođe dalje, jer je u prvom susretu na svom bazenu ekipu iz Rumunije pobedio sa 12:7.

    Kvalifikacije su uspešno prošli i OŠC (Mađarska) i Breša (Italija).

    Liga šampiona počinje 30. novembra, kada će Partizan gostovati Barseloneti, a u drugom kolu, 10. decembra biće domaćin Egeru, za koji igraju trojica srpskih vaterpolista: srpski reprezentativaci, bivši igrači crno-belih golman Branislav Mitrović i Miloš Čuk i Boris Vapenski. U ekipi je i član crnogorske selekcije Uroš Čučković, koji je, poput Ćuka i Mitrovića, igrao u Partizanu.

    Treća runda kvalifikacija za Ligu šampiona

    Prvi mečevi
    Par A: Hanover – Oradea 12:7 (5:0, 4:2, 2:3, 1:2)
    Par B: Breša – Jadran 14:5 (1:1, 2:2, 5:1, 6:1)
    Par C: Primorje – Eger 6:12 (1:4, 0:3, 2:2, 3:3)
    Par D: OŠC – Sport Menadžment 10:6 (1:2, 3:1, 3:1, 3:2)

    Revanši
    Par A: Oradea – Hanover 11:11 (1:1, 4:5, 5:4, 1:1)
    Par B: Jadran – Breša 11:8 (2:2, 3:2, 4:4, 2:0)
    Par C: Eger – Primorje 11:5 (2:3, 6:1, 2:1, 1:0)
    Par D: Sport Menadžment – OŠC 13:11 (1:3, 2:1, 3:4, 7:3)

    SASTAVI GRUPA LIGE ŠAMPIONA

    A GRUPA B GRUPA
    Olimpijakos (Grčka)
    Solnok (Mađarska)
    Špandau 04 (Nemačka)
    Nica (Francuska)
    OŠC (Mađarska)
    Breša (Italija)

    Jug (Hrvatska)
    Pro Reko (Italija)
    Barseloneta (Španija)
    PARTIZAN (SRBIJA)
    Vaspo Hanover (Nemačka)
    Eger (Mađarska)

     

    Back To Top