Kanonada crno-belih u trećem kolu Super lige

Partizan je, prema očekivanju, s lakoćom došao do tri boda u trećem kolu Super lige Srbije. Crno-beli su savladali Stari grad sa 21:3 (7:1, 4:1, 4:1, 6:0)

Stari grad je zvanično bio domaćin, ali u dogovoru klubova meč se igrao na Banjici.

Crno-beli su silovito krenuli od početka, skoro svaki napad u prvoj četvrtini završili su golom, dok su vaterpolisti Starog grada prvi pogodak postigli 26 sekundi pre prvog odmora za 1:6. U sledećoj akciji Radojević je crno-bele vratio na “+6”, pa je posle prvih osam minuta rezultat bio 7:1.

U drugoj četvrtini Stari grad je zaigrao čvršće u odbrani, pa su crno-beli nešto teže pronalazili put do mreže iskusnog golmana Marinkovića, ali ipak je Partizan dominirao i u ovoj deonici, kao i u ostatku susreta. i do kraja kontrolisao igru.  Nije srpski šampion spuštao gas do poslednjeg zvuka sirene i došao do izuzetno visoke pobede. Najefikasniji su bili Đorđe Tanasković sa pet, Filip Radojević i Radomir Drašović sa po četiri gola.

U sledećem kolu, u subotu u 19 časova crno-beli će dočekati Šabac, koji je kao i Partizan osvojio devet bodova.

Stari grad – Partizan Raiffeisen 3:21 (1:7,1:4,1:4,0:6)
    Bazen Banjica. Gledalaca:150. Igrač više: Stari grad 4 (2), Partizan 7 (5).

STARI GRAD: Marinković, Šuberić 1, Gigović 1, Vučetić, Rakić, Rađenović, Spasić, Popović, Kovačević, Mitrović, Lukić, Tomašević 1, Nedelman, Sekulić. Trener: Mijalkovski.

PARTIZAN: Dobožanov, Radanović 2, F. Janković 2, Repanović, Toholj, Manojlović 1, Drašović 4, Andrejević 1, Vučinić, Tanasković 5, Stojanović, M. Janković 2, Brakočević, F. Radojević 4. Trener: Ćirić.

REZULTATI I PLASMAN

Treće kolo: Stari grad – Partizan 3:21,  Vojvodina – Crvena zvezda 10:12, Šabac – Valjevo Gorenje 13:8.

Plasman: 1. Partizan 9 (4 utakmice) , 2. Šabac 9 (4), 3. Crvena zvezda 6 (3), 4. Vojvodina 6 (3), 5. Stari grad 3 (4), 6. Valjevo 3 (4).