Vaterpolo-Klub-Partizan-Beograd

Vaterpolo Klub Partizan

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Jadran odneo bodove iz Beograda

Partizan je u devetom kolu Regionalne lige, poslednjem u prvoj polovini takmičenja, na Banjici izgubio od splitskog Jadrana 5:9 (2:2,3:3, 0:1, 0:3).

Skoro tri četvrtine vodila se ravnopravna borba, ali u poslednjih desetak minuta gosti su iskoristili pad u igri domaćih i došli do trijumfa.

Crno-beli su već u svom prvom napadu poveli golom Filipa Jankovića, ali gosti su do sredine prve deonice preokrenuli. Marinić Kragić je iz peterca pogodio za 1:2. Tridesetak sekundi pre ovog gola Partizan je imao peterac, ali šut Marka Jankovića je odbranio junak meča, golman Jadrana Mate Anić. Ubrzo je počela igra “gol za gol”, Jadran je sticao gol prednosti, a Beograđani vraćali rezultat u “egal” i tako do kraja prvog poluvremena, Partizan je poslednji put izjednačio preko Tomića dve sekunde pre velikog odmora.

U trećoj deonici u glavnoj ulozi su bili vrlo dobri golmani Rističević i Anić. Nizali su odbranu za odbranom, mreže su dugo mirovale. Partizan je već na početku imao šansu da sa igračem više ode na 6:5. Bio je agresivniji od Splićana u napadu, zabeležio je više šuteva ka golu rivala. Međutim, Anić je sjajno čuvao svoju mrežu i ulivao sigurnost saigračima. Gosti su iz napada sa igračem više poveli sa 6:5 na minut pre poslednjeg odmora. U četvrtoj deonici, Jadran je nanizao još tri gola do sredine 29. minuta, otišao na 9:5, posle čega je do tada vrlo borbena utakmica polako počela da ulazi u miran ritam. Jadran je sačuvao prednost i došao do zaslužene, ali, prema prikazanom u bazenu, nerealno visoke pobede.

– Imali smo preveliki pad u igri u drugom poluvremenu. Nismo iskoristili šanse da sa igračem više odemo na 6:5, slično kada u ranoj fazi nismo iskoristili peterac za vođstvo. Jadran, predvođen vrlo dobrim golmanom, nije popuštao u ritmu i došao do zasluženih bodova – kazao je trener Partizana Stefan Ćirić.

Crno-beli su i danas igrali bez Đorđa Vučinića koji se oporavlja od povrede leđa, a naredne sedmice ih očekuje još jedno putovanje u napornoj sezoni, na utakmicu sa Brešom u Ligi šampiona u sredu. Tri dana kasnije u regionalnom takmičenju dočekuju Primorac.

Partizan – Jadran (S) 5:9 (2:2, 3:3, 0:1, 0:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije: Savinović (Hrvatska), Stanojević (Srbija). Igrač više: Partizan 11 (2), Jadran 11 (4). Dva igrača više. Jadran 1 (1). Peterci: Partizan 1 (0), Jadran 2 (2).

Partizan: Rističević (9 odbrana), Kasum, F. Janković 2, Lukić, Tomić 1, M. Janković, Andrejević, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević, Belopavlović, Vićković. Trener: Ćirić.

Jadran (S): Anić (15 odbrana), Goreta 2, Marinić-Kragić 2, Krapić 1, Butić 1, Pejković, Pauer, Marelja, Visković 1, Milradović, Bušelić, Buzdovančić 2, Strujić, Srhoj. Trener: Asić.

Budva – Primorac

Plasman: Jug 24 boda (8 utakmica), Jadran HN 20 (9), Mladost 19 (8), Jadran (S) 13 (9), Mornar 13 (8), Partizan 10 (9), POŠK 8 (8), Primorje 6 (9), Primorac 6 (8), Budva 3 (8).