Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

F4 Regionalne lige sve dalje

Partizan u poslednje kolo Regionalne lige ulazi sa vrlo malim šansama za plasman na fajnal – for.

Crno-beli, bez nekoliko bolesnih, neoporavljenih i nespremnih igrača, su u 19. kolu RL neočekivano izgubili na Banjici od Mornara sa 6:5 (2:2, 3:0, 0:1, 1:2), prepustili četvrtu poziciju Mladosti, koja je danas pobedila Vojvodinu. Zagrepčani sada imaju 23, Partizan i dalje 21 bod.

Partizan je sjajno počeo, posle nepun minut igre poveo je sa 2:0 golovima Asanovića i potom Subotića iz kontranapada. Ali,  posle toga je počelo da škripi u napadu. Držali su crno-beli odbranu, ali u napadu nije išlo. Nizale su se greške, koje su
    Splićani krajem prve četvrtine znali da kazne i u poslednjih minut i pet sekundi igre u prvom delu izjednače.
    U sličnom ritmu nastavilo se i u drugoj četvrtini. Gosti su preuzeli inicijativu i stekli lepu prednost, koju su, ispostavilo se, znali da sačuvaju do kraja. Partizan nije uspevao da nađe dobra rešenja u napadu, pa je mreža gostiju u  drugoj četvrtini ostala netaknuta.
    Posle velikog odmora Partizan je zaigrao nešto bolje, a post bez gola dug 18 minuta sredinom treće deonice (4.19 pre kraja četvrtine) prekinuo je Đorđe Lazić, koji je smanjio na 3:5. Bio je to prvi gol domaćih sa igračem više, posle pet propuštenih šansi. Bio je  Partizan u trećoj četvrtini za nijansu bolji rival, a Splićane je u igri dobrim odbranama držao golman Šparada, a ni sreća u nekoliko navrata nije bila na strani beogradskih vaterpolista, pogađali su prečke, stative.
    Mornar je u četvrtoj deonici kontrolisao igru, a kada je sredinom četvrtine Visković povisio na 6:3, bilo je izvesno da će Partizan teško doći do tri boda. Domaći su na kraju golovima Mateje Asanovića dva minuta i tri sekunde pre poslednje sirene ublažili poraz.

Partizan Rajfajzen – Mornar BS 5:6 (2:2, 0:3, 1:0, 2:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije: Golijanin i Obradović. Igrač više: Partizan 7 (1), Mornar 9 (4).
    PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (7 odbrana), Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić 1, Drašović, Lazić 1, Janković, Adžić, Stojanović, Asanović 3, Brakočević, Raojević. Trener: Vujasinović.
    MORNAR BS:Šparada (9 odbrana), Čagalj, Gluhaić 1, Vrdoljak, Čalić, Lozina, Buha, Visković 2, Burić, Dužević 2, Pejković, Prkić, Butić 1. Trener: Vrdoljak

Trener Vladimir Vujasinović je komentarišući veliki pad u igri posle dobrog početka istakao:

– Desilo nam se isto,  kao i u svim utakmicama koje su o nečemu odlučivale, poput meča sa Zvezdom za prvo mesto u plej-ofu ili sa Radničkim u finalu Kupa, koje smo dobili, ali odigrali katastrofalno. Iskristalisalo se da ova ekipa nema vođu, nema ekipni duh, a to pokazuje da smo mi u stručnom štabu podbacili. Partizan je odlično igrao u mečevima sa jakim ekipama, u duelima koji nam nisu značili mnogo, a kad je trebalo da odigramo najbolje dešavalo se suprotno.

Partizan još uvek ima šanse da dođe do fajnal-fora. U nedelju mora da pobedi POŠK i da se nada da Radnički bar odigra nerešeno sa Mladošću u Zagrebu.

– Bez obzira šta će biti u poslednjem kolu, mi smo u Regionalnoj ligi rezultatski podbacili. Iz toga moramo da izvučemo pouke i da se dobro spremimo za izazove koji slede, za ddomaće prvenstvo u kome branimo titulu – najavio je Vujasinović.

Najefikasniji igrač meča, trostruki strelac, Mateja Asanović je kazao:
    – Mnogo smo želeli pobedu i plasman na fajnal-for, ali posle lošeg početka, presekla nas je njihova serija od 5:0, nismo više mogli da se vratimo u meč.

19. kolo Regionalne lige

Primorje EB – Radnički 8:2 (3:0,2:2,3:0,0:0)
    Partizan Rajfajzen – Mornar BS 5:6 (2:2,0:3,1:0,2:1)
    Mladost – Vojvodina 14:6 (4:0,2:3,4:1,4:2)
    Jadran – Jug CO 6:13 (0:3, 1:3, 2:4, 3:3)

Plasman: Jug 48 (17 utakmica), Primorje 48 (17), Jadran 39 (17), Mladost 23 (16), Partizan 21 (16), Mornar 19 (17), Radnički 13 (17), Vojvodina 12 (17), POŠK 8 (16), Crvena zvezda -6 (12).