EP: Srbija u četvrtfinalu

Reprezentacija Srbije je, prema očekivanju u osmini finala Evropskog prvenstva u Beogradu pobedila Slovačku. Pred opet punim tribinama Arene (više od 11.000 gledalaca) srpski tim je slavio sa 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0). U četvrtfinalu će se sastati sa boljim iz sutrašnjeg duela Rusija – Nemačka.

Naša reprezentacija je dugo lomila otpor Slovačke,Od početk meča srpski tim je bio daleko agresivniji, stvarao šanse, ali realizovao je samo tri. Na drugoj strani svaku grešku srpskog tima u odbrani Slovaci su znali da kazne.
    U prva dva minuta druge četvrtine Milan Aleksić je vezao dva gola za prvo vođstvo Srbije od dva razlike (5:3), nešto kasnije Pijetlović je odveo naš tim na 6:3, ali nikako Srbija nije uspevala da se „odlepi“.
    Najveću prednost Srbija je stekla kada je na 1.32 pre kraja Andrija Prlainović postavio konačnih 10:5 iz peterca.

SRBIJA:  B. Mitrović (7 odbrana), Mandić, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 2, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S, Mitrović 1, G. Pijetlović. (2 odbrane)

Golove za Slovačku postigli su Famera 2, Hrošik 2, Bruder 1, a golman Kozmer je upisao deset odbrana.
    Naš tim je imao maksimalnu realizaciju igrača više – 4 (4). Tri puta se branio sa igračem manje i nijednom nije primio gol.

Dejan Savić: Teško u napadu

Selektor Dejan Savić je posle susreta rekao:

–Veoma teška utakmica, iako smo primili pet golova odbrana je funkcionisala kako treba, možda je i koji gol manje mogao da završi u našoj mreži.U napadu nismo ličili na sebe, kao da smo igrali tuđu igru. Ponekad, kao da smo želeli iz jednog napada da postignemo dva gola. Današnja igra je posledica pada u bioritmu zbog nekoliko mečeva sa slabijim rivalima u nizu. Ali, do četvrtfinala ćemo morati da podignemo formu.

Srbija čeka pobednika sutrašnjeg duela Rusija – Nemačka.
    –Nije nam bitno ko će pobediti, nama je svejedno s kim ćemo igrati.

ŽENSKI TURNIR
    A grupa, četvrto kolo: Portugal – Mađarska 0:25, Grčka – Turska 28:3, Rusija – Holandija 7:14.
    Plasman: Holandija 12, Mađarska 9, Rusija 0, Grčka 6, Portugal 0, Turska 0.