Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Delfini u finalu Olimpijskih igara!

Srbijariowpolo

Srbija se plasirala u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru!
    Naši vaterpolisti su u polufinalu  pobedili Italiju sa 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:6). Rival u meču za zlato biće Hrvatska. Meč se igra u subotu u 22.50 po srednjoervopskom vremenu.

Srbija je odlično počela, sve je u Savićevom timu funkcionisalo gotovo savršeno. U 13. minutu već je bilo 6:0 za ekipu koja je vlasnik evropske i svetske titule. Srbija je odlično igrala u napadu. Odbrana je funkcionisala savršeno. Italijani su jedva stvarali šanse, a i kad su uspeli da upute šut u okvir gola na pravom mestu bio je Branislav Mitrović.

Selektor Italije Alesandro Kampanja je probao da zaustavi srpski tim, promenom golmana. Umesto iskusnog Tempestija ispred mreže je poslao Pastorina. Kampanja je delimično uspeo u nameri. Raspoloženi sastav Srbije je malo usporio, a Italija je prvi gol postigla na 1.52 pre kraja prvog poluvremena kada je Galo savladao Mitrovića. Azuri su do kraja druge četvrtine prišli na 6:2.

Na “plus 5” Srbiju je vratio Slobodan Nikić pogotkom za 7:2. Azuri su smanjili na 7:3, a pogocima Filipovića i najmlađeg prvotimca Jakšića, Srbija je na pet i po minuta pre kraja još jednom povela sa šest razlike (9:3). Do kraja su srpski reprezentativci u laganom ritmu priveli meč kraju. Krajnji rezultat nikako nije pravi odnos snaga. Srbija je bila dominantna, ali opuštenijom igrom dozvolila Italijanima da u poslednjih pet minuta serijom 5:1 ublaže poraz.

Italija – Srbija 8:10 (0:3, 2:3, 0:1, 6:3)

Bazen: Akvatiko Olimpiko. Gledalaca: 5.000. Sudije: Stavridis (Grčka), Flehiv (Australija). Igrač više: Italija 13 (2) , Srbija 9 (5). Dva igrača više: Italija 1 (0), Srbija 2 (1).

ITALIJA: Tempesti (1 odbrana), Di Fulvio, Gito, FIljoli 1, Fondeli, Veloto 2, Nora, Galo 2, K. Prešuti 2, Bodega 1, Aikardi, N. Prešuti, Del Luongo (5 odbrana). Selektor: Kampanja.

SRBIJA: B. Mitrović (9 odbrana), Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Čuk, D. Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović 1, G. Pijetlović. Selektor: Savić.

Ni u drugom polufinalu nije bilo neizvesnosti. Predvođena četvorostrukim strelcem Androm Bušljem, Hrvatska je pobedila Crnu Goru sa 12:8 (4:2, 3:2, 1:1, 4:2)