Crno-beli ubedljivi na startu polufinala plej-ofa

suboticPartizan je za korak bliži finalu plej-ofa. U prvom meču polufinala crno-beli su zahvaljujući pre svega dobroj odbrani ubedljivo savladali Radnički sa  9:2 (2:0, 2:1, 2:1, 3:0).

Polufinalna serija igra se do dve pobede, drugi meč je u Kragujevcu u subotu.

Partizan je sa 2:0 poveo već posle dva i po minuta igre, pogocima Asanovića i Tikasa (oba sa igračem više). Obe ekipe su zaigrale vrlo  čvrsto u odbrani, Partizan je stvorio nekoliko šansi više od rivala,  ali posle početnih 2:0 dugo nije bilo realizacije, sve do sredine druge četvrtine, kada je topovskim šutem Gogov povisio na 3:0. Posle  toga Radnički je postao nešto opasniji u napadu, ali nije nalazio rešenja za odbranu crno-belih. Na 4:0 u poslednjem minutu prvog  poluvremena povisio je Radojević.

Malo je nedostajalo da u prvom  poluvremenu mreža Partizana ostane netaknuta, ali sedam sekundi pre zvuka sirene za kraj druge četvrtine Joksimović je smanjio na 4:1.

Radnički je u uvodnim minutima treće deonice bio agresivniji rival, i pogotkom Lekića smanjio na 4:2. Međutim ubrzo je Partizan opet preuzeo blagu inicijativu. Manojlović je sredinom treće deonice vratio crno-belima prednost od tri gola, a 17 sekundi pre poslednjeg odmora Gavril Subotić je sa igračem više pogodio za 6:2  – za  miran ulazak u četvrtu četvrtinu, u kojoj je beogradski sastav uvećao prednost.

Partizan Rajfajzen – Radnički 9:2 ( 2:0, 2:1,2:1, 3:0)

Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije: Stanojević (Jagodina) i Raković
    (Beograd). Igrač više: Partizan 9 (5), Radnički 10 (1). Peterci: Partizan 1 (0).
    PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (7 odbrana), Gilen, Tikas 2, Manojlović 1, Subotić 1, Drašović, Gogov 2, Jakšić 1, Vico, Lazić, Janković, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vujasinović.
    RADNIČKI:Dobožanov (8 odbrana), Šmider, Jelača, Joksimović 1, Martinić, Toholj, Pilipenko, Lekić 1, Panajotović, Bosić, Manić, Tomašević, Jergović, Tanić. Trener: Stevanović.
    U prvom meču drugog polufinala Crvena zvezda je na Tašmajdanu pobedila Vojvodinu sa 11:5.

VUJASINOVIĆ: U KRAGUJEVCU DRUGA PRIČA

Trener Partizana Vladimir Vujasinović je prokomentarisao:

– Za nas je ovo bila prva prava utakmica u ovogodišnjem plej-ofu. Vodimo sa 1:0,  a Radnički se pokazao kao vrlo čvrst rival, pogotovo u odbrani. U Kragujevcu očekujem sasvim drugačiji meč. Nadam se da ćemo iskoristiti jednu od dve šanse za drugu pobedu i plasman u finale.

Nikola Jakšić je kazao:

– Napokon smo se podigli, pokazali dobru igru, jako mi je drago zbog cele ekipe što smo došli do ovako ubedljive pobede. Mislim da je, po prikazanom u bazenu, razlika realna.

Golman Radničkog Lazar Dobožanov je čestitao rivalu i dodao:

– Utakmica je od početka bila “tvrda”, pravo polufinale. Partizan nas je u prvom poluvremenu ubacio u svoj ritam, preuzeo kontrolu i na vreme ostvario visoku prednost. Probaćemo da u Kragujevcu prikažemo bolju igru.