Barseloneti bodovi na Banjici

Partizan je u šestom kolu Lige šampiona na Banjici doživeo poraz od španske Barselonete – 5:15.

Crno-beli su dobro počeli i golom Filipa Jankovića poveli već u prvom napadu. Međutim, španski sastav je ubrzo preuzeo kontrolu i počeo da opravdava ulogu favorita. Čvrstom odbranom Španci su udaljili domaće od svog gola. Crno-beli su pokušavali šutevima iz daljine, ali kapiten i golman Barselonete Danijel Lopez je večeras bio vrlo raspoložen.

Korak po korak gosti, predvođeni velikom zvezdom svetskog vaterpola Felipeom Peroneom, su lomili otpor domaćih i na poluvremenu vodili sa 7:3. U trećoj deonici serijom kontranapada zadali su mnogo muka crno-beloj odbrani i do četvrte četvrtine već obezbedili pobedu, jer uoči poslednjih osam minuta vodili su sa 12:4. Barseloneta, jedan od kandidata za plasman na Fajnal Ejt, je u poslednjoj deonici uvećala razliku za trijumf od 15:5.

Stefan Ćirić, trener Beograđana, je posle meča kazao:
    – Ovo je bila verovatno naša najlošija utakmica u Ligi šampiona ove sezone. Nismo bili dobri ni u napadu ni u odbrani, dozvoljavali smo Špancima da naprave veliki broj kontranapada, u više navrata olako smo gubili loptu. S obzirom na broj treninga koje smo imali od finala Kupa do danas nismo mogli da se surotstavimo izuzetno jakoj i spremnoj ekipi Barselonete, ali ne tražimo alibi. Okrećemo se narednim izazovima i nadam se da ćemo do sledeće utakmice, sa Jadranom u Regionalnoj ligi popraviti formu.

Crno-beli će Jadran u Regionalnoj ligi dočekati u petak, a novo putovanje i novi meč u Ligi šampiona očekuje ih za deset dana, kada će u gostima odmeriti snage sa Brešom.

Partizan – Barseloneta 5:15 (2:4, 1:3, 1:5, 1:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 350. Sudije: Ahladiotis (Grčka) i SIedel (Nemačka). Igrač više: Partizan 7 (4), Barseloneta 6 (4). Dva igrača više: Barseloneta 1 (0). Peterci: Barseloneta 1 (1).

Partizan: Rističević, Kasum, F. janković 1, Lukić, Lazić, Tomić 1, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević, Belopavlović. Trener: Ćirić.

Barseloneta: Lopez, Famera 3, Granados 2, Munariz 1, Vrlić 2, Larumbe 1, Paul,Fernandes, Tahul 1, Perone 3, Maljarač 2, Bustos, Linares. Trener; Martin.

Liga šampiona, 6. kolo

A grupa: Dinamo Moskva – Breša 9:9, Jug – OŠC 12:10, Olimpijakos – Hanover 11:7, Partizan – Barseloneta 5:15.
    Plasman: Olimpijakos 16, Dinamo 11, Breša 10, Jug 10, Barseloneta 9, OŠC 6, Hanover 6, Partizan bez bodova.