Balkanijada: Srbija u borbi za bronzu
Muška reprezentacija Srbije će se boriti za bronzanu medalju na Balkanijadi za juniore (2000. godište i mlađi) na Banjici.
Srbija, koja igra sa generacijom 2001. i mlađi, je u polufinalu izgubila od Crne Gore (9:13) i u nedelju u 10.45 igraće protiv Turske za treće mesto. U finalu se sastaju Crna Gora i Grčka.
U prva dva kola Balkanijade za juniorke, na bazenu “Vlaho Bata Orlić”, srpska selekcija je zabeležila ubedljive pobede nad Turskom i Rumunijom.
JUNIORI (BANJICA)
A grupa
Prvo kolo
Srbija – Moldavija 23:0 ( 3:0,6:0,9:0,5:0)
SRBIJA: Mišović, Branković 3,Stanojević 3, Kovačević 4, Ćetković, Mihailović, Bućan 1, Roinčević 2, Bojović 1, Marković 4, Jakšić 2, Radović 3, Radojević.
Grčka – Rumunija 11:3 (3:1,3:1,3:1,2:0)
Drugo kolo
Srbija – Rumunija 16:2 (2:0,5:0,1:1,8:1)
SRBIJA: Mišović, Branković, Stanojević 1, Kovačević, Eraković 5, Mihailović 1, Bućan 2, Mitrović 1, Bojović 4, Marić 1, Jakšić , Radović 1, Radojević.
Grčka – Moldavija 20:3 (4:0,6:1,5:1,5:1)
Treće kolo
Grčka – Srbija 8:4 (2:1, 2:1,2:0, 2:2)
Srbija: Mišović, Branković, Stanojević, Kovačević, Eraković, Mihailović, Ćetković, Mitrović 1, Bojović, Marković, Jakšić 1, Radović 1, Radojević, Rončević 1.
Moldavija – Rumunija 4:5 (1:1,2:1,0:1,1:2)
Plasman: Grčka 9, Srbija 6, Rumunija 3, Moldavija 0.
B grupa
Prvo kolo
Crna Gora – Bugarska 22:5 (6:3,7:0,4:0,5:2)
Drugo kolo
Crna Gora – Turska 13:4 (3:0,3:0,5:2,3:2)
Treće kolo
Turska – Bugarska 13:5 (4:0,5:2,1:3, 3:0)
Plasman: Crna Gora 6, Turska 3,Bugarska 0
Polufinale
Srbija – Crna Gora 9:13 (2:4,2:4,3:3,2:2)
SRBIJA: Mišović, Branković 2, Stanojević 2, Kovačević 2, Eraković 1, Mihailović, Bućan, Rončević, Bojović 1, Ćetković , Jakšić 1, Radović, Radojević.
Grčka – Turska 7:6 (1:1,0:1,1:0,1:1-4:3)
Za 7. mesto
Bugarska – Moldavija 4:16 (1:4,1:6,0:0,2:6)
JUNIORKE (SC “VLAHO BATA ORLIĆ”)
Prvo kolo
Srbija – Turska 16:5 (3:1,5:1,6:1,2:2)
SRBIJA: Petrović, Maksimović, Mišković, Miličević, Josifović 6, Čegar, Luka 4, Novaković 3, Kaplarević 2, Ilić, Gašić, Rončević 1, Vujović
Grčka – Rumunija 17:2
Drugo kolo
Rumunija – Srbija 4:13(0:3,2:2,1:5,1:3)
SRBIJA: Petrović, Maksimović, Mišković 1, Milićević, Josifović 1, Čegar, Luka 4, Novaković 3, Kaplarević 1, Ilić, Gašić 2, Rončević 1, Travar, Nastić, Milovanović
Bugarska- Turska 9:10
Plasman: Srbija 6 (2 meča), Grčka 3 (1) Turska 3 (2), Bugarska 0 (1) Rumunija 0 (2)