Zvezdi bodovi u derbiju za prvo mesto u plej-ofu

Gogov8288Crvena zvezda – Partizan 8:6 (3:1, 3:1,1:4, 1:0)

Bazen Banjica. Gledalaca: 500. Sudije: Putniković (Beograd), Stanojević (Jagodina). Igrač  više: Crvena zvezda 11 (4), partizan 10 (3). Peterci: Partizan 1 (0)

CRVENA ZVEZDA: Kralj (10 odbrana), Tankosić 2, Popović, Janković, Kljajević, Rackov, Aksentijević 1, Andrejević 2,Ilić, Repanović, Drašković 2, Peković, Todorovski, Jović. Trener: Maljković.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (1 odbrana), Gilen, Tikas, Lazić 1, Subotić 1, Drašović, Gogov 2, Jakšić, Vico 2, Tanasković, Stojanović, Asanović, Vlahović (4 odbrane), Radojević. Trener: Vujasinović.

Zvezda je, u vrlo napetom derbiju, sa 8:6 (3:1, 3:1,1:4, 1:0) pobedila Partizan i obezbedila startnu poziciju broj jedan u srpskom plej-ofu. Meč je trebalo da bude odigran u okviru Regionalne lige, ali se zbog isključivanja Zvezde iz ovog takmičenja računao samo za Prvenstvo Srbije.

Partizan je u prve dve čevrtine odigrao jedno od svojih najlošijih poluvremena ove sezone, što je Zvezda, sa iskusnim novajlijama Aksentijevićem, Pekovićem, Kljajevićem… znala da kazni. Crveno-beli su relativno brzo poveli sa 2:0, a prvi gol za crno-bele postigao je Draško Gogov, tek na  2.15 do kraja prve četvrtine. Do prvog odmora crveno-beli su uvećali prednost. Zanimljivo sva tri gola u prvoj četvrtini Zvezda je postigla sa igračem više, a odbrana sa igračem manje je ove sezone uglavnom dobra strana Partizanove igre.

Zvezda je u istom ritmu nastavila I u drugoj četvrtini. Povela je sa 5:1, crno-beli sredinom druge deonice smanjili na 5:2, opet preko Gogova. Ipak, Zvezda, u kojoj je odlično branio Aleksandar Kralj, se vratila na “+4”.

U drugom poluvremenu druga slika. Partizan je preuzeo inicijativu, ojačao odbranu i prišao na 6:5.

Partizanovu seriju od 3:0 prekinuo je Ivan Rackov, dete kluba sa Banjice, koji je pogodio za 7:5 (1.25 pre poslednjeg odmora). Rackov je ubrzo napustio igru. U jednom duelu, pre postignutog gola, dobio je nenameran udarac od igrača Partizana, u tom momentu je uspeo da nastavi. Nije dugo izdržao i morao je da  izađe sa bazena, zatraži pomoć lekara, ali početkom četvrte četvrtine vratio se na klupu, ubrzo i u vodu. Golom Vica u završnici četvrtine crno-beli su ponovo smanjili zaostatak na gol.

Gol odluke delo je Dragana Draškovića, na 5.46 do kraja. Posle toga nijedna ekipa nije uspela da dođe do pogotka, Partizan je u pposlednjem minutu dva puta pogodio okvir gola I Zvezda je slavila.

Mini tabela srpskog prvenstva (na osnovu rezultata srpskih klubova u Regionalnoj ligi): Crvena zvezda 15, Partizan 13, Vojvodina 3, Radnički 1. Preostalo je da se odigra meč Radnički – Vojvodina.

IZJAVE TRENERA

Trener Partizana Vladimir Vujasinović je posle meča kazao:

-Katastrofalna vaterpolo predstava, iz koje je Zvezda izašla kao pobednik. Mi smo počeli da igramo tek kad smo praktično već izgubili meč. Kao drugi ulazimo u plej-of, ali ovako smo izgubili breme favorita, koji je teško nositi, posebno za mladu ekipu. Iz drugog plana ćemo možda i lakše doći do odbrane titule.

Na obe klupe su imali zamerki na suđenje:

-Sramota je da se ovako nešto dešava, ali to je priča koja nije od danas, već priča koja traje četiri godine – kazao je Vujasinović.

Risto Maljković, prvi stručnjak crveno-belih je ovako ocenio meč:

-Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Bilo nam je važno da se fizički dobro pripremimo i na tom planu pariramo Partizanu. Smirili smo igru na vreme, od početka zaigrali tempom koji nama odgovara. Dozvolili smo Partizanu da se vrati u igru, ali na vreme smo se trgnuli i ušli u mirnu završnicu. Suđenje – standardno srpsko.