Veliki bod za Partizan u Rijeci!

drasoviczPartizan se sa teškog gostovanja u Rijeci vraća sa velikim bodom. Crno-beli su u šestom kolu Regionalne lige, na gostovanju kod viceprvaka Hrvatske Primorja odigrali nerešeno 7:7

Bod je za mladi tim crno-belih značajan uspeh u duelu sa znatno iskusnijim rivalom, ali Beograđani imaju i za čim da žale.

Ekipe su se tokom meča smenjivale u vođstvu, ali Partizan je mnogo češće bio u prednosti. Sastav sa Banjice je vodio sa 3:1 u prvoj četvrtini, sa 3:2 i 4:3 u drugoj, ali do velikog odmora domaći su uspeli da izjednače na 4:4, a u poslednjih osam minuta uđu sa golom “u plusu” (5:4). Bilo je to i jedino vođstvo Primorja.

U četvrtoj četvrtini crno-beli su napravili novi preokret, poveli sa 6:5, pa sa 7:6. Ipak, na minut pre kraja domaći su još jednom izjednačili za konačnih 7:7 i spasili bod. Obe ekipe su imale još po jedan napad, ali promene rezultata nije bilo.

Strelci za Partizan bili su Filip Radojević 2, Mihajlo Repanović, Radomir Drašović, Nikola Jakšić, Marko Janković i Aleksandar Radanović po gol.

Crno-beli posle šest kola imaju deset bodova iz pet mečeva (u drugom kolu su bili slobodni), a veliki izazov sledi u subotu, kada će na Banjici u sedmom, poslednjem ovogodišnjem kolu Regionalne lige dočekati Jadran iz Herceg Novog.

Primorje – Partizan  7:7 (1:3,3:1,1:0,2:3)

Bazen Kantrida. Sudije:Tomić i Ivanovski. Isključenja: Primorje 4, Partizan 11.

PRIMORJE: Jelovina, Radu 2, Blažić, Pauer, Peroš 1, Čunko 1, Tkač, Rakovac, Mudražija 1, Vrlić, Vukićević 2, Petrić, Čubranić, Buljubašić. Trener: Pezelj

PARTIZAN: Dobožanov, Janković, Toholj, Repanović 1, Lazić, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 1, Radojević 2, Stojanović, M.Janković 1, Belopavlović, Radanović 1. Trener: Milenković.

REGIONALNA LIGA, 6. KOLO

Rezultati šestog kola Regionalne lige: Primorje – Partizan 7:7, Budva – Vojvodina 8:8,  Jug – Mornar 21:5 i Jadran (HN) – Mladost 11:7.

Plasman: Jug 18 (6 utakmica), Jadran (HN) 13 (5), Partizan 10 (5), Mladost 9 (5),  Primorje 8 (6), Budva 4 (5), Mornar 4 (5), Vojvodina 2 (5), Jadran (S) 0 (5).