Važan bod za kraj crnog niza

Banjica je u osmom kolu Prve A lige odigrala nerešeno sa Zemunom 7:7 (1:4, 3:0, 1:2, 2:1) i prekinula niz od tri uzastopna poraza.

Bila je ovo prva ovogodišnja seniorska utakmica na bazenu Banjica, koji nije radio zbog grejanja, što je svim kategorijama crno-belih znatno otežalo rad i uticalo na rezultate.

Zemunci su bolje počeli, poveli sa 3:1. Problem više za domaći tim bilo je isključenje Andrina bez prava zamene u petom minutu, pa je Banjica skoro polovinu prve i početkom druge četvrtine igrala sa igračem manje. Posle isključenja Zemun je otišao na 4:1. Međutim, to nije obeshrabrilo igrače drugog tima crno-belih, pa su već u drugoj četvrtini izjednačili na 4:4. Do kraja se vodila velika borba, a u samo završnicu Zemun je ušao sa dva gola prednosti (7:5). U poslednja četiri minuta Banjica je golovima Vićkovića došla do boda, kojim je ostala u trci za drugo mesto i plasman u Super ligu Srbije. Za drugoplasiranim Zemunom i dalje zaostaje tri boda.

Trener Banjice Marko Bašić je pohvalio svoje pulene:

– Momcima svaka čast. Uspeli su da se vrate posle lošeg početka, iako smo četiri minuta igrali sa čovekom manje u bazenu. Kad se tome doda da i dalje imamo mnogo problema sa povredama, bolestima i da smo se na naš bazen vratili tek prekjuče, postigli smo vrlo dobar rezultat. Igrači Banjice su dali sve od sebe, izborili se sa svim problemima i to je najbitnije za ovako mlade vaterpoliste! Nadamo se da ćemo se od sada vratiti normalnom radu i samim tim na pobednički kolosek.

Banjica je igrala u sastavu: Šejat, Janošević, Barać 1, Budrak, Dukić, Velkić, Kakašvili, Tomić 2, Vićković 4, Domazet, Andrin, Davidović, Vlahović, Smiljević.

Rezultati osmog kola Prve A lige: Nais – Beograd 8:6, Taš – Dunav 15:6, Banjica – Zemun Bosal 7:7, Stari grad – Valjevo 10:9.

Plasman: Stari grad 21, Zemun 16, Valjevo 14, Banjica 13, Taš 10, Nais 10, Beograd 7, Dunav 1.