Ubedljiv trijumf Partizana u Rijeci

Partizan je u prvom meču trećeg kola Regionalne lige ubedljivo pobedio Primorje u Rijeci sa 10: 4 (2:0, 3:2, 3:0, 2:2).

Crno-beli su dominirali od početka. Posle prve četvrtine vodili su sa 2:0 i do kraja nisu ispuštali vođstvo. Riječani su u drugoj deonici prišli na 2:1 i 3:2, ali do velikog odmora crno-beli su otiši na 5:2, da bi najveću prednost stekli u 28. minutu kada su poveli sa 10:2. Odbrana Beograđana funkcionisala je odlično, jer mreža Dimitrija Rističevića je između drugog i trećeg gola domaćih mirovala skoro 17 minuta. Primorje je smanjilo na 10:3 na 4.06 pre kraja, da bi 20 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Riječani postigli i četvrti gol za konačnih 4:10.

Trener crno-belih Stefan Ćirić može da bude i zadovoljan igrom u napadu, posebno zato što su se čak osmorica vaterpolista Partizana upisali u listu strelaca.

Partizan posle tri kola Regionalne lige ima dve pobede (u prvom kolu pobedio je Primorac) i jedan poraz (od Mladosti). Utakmicom u Rijeci crno-beli su završili napornu seriju od tri utakmice u osam dana, koju su počei prošlog petka utakmicom sa Mladošću, a nastavili u sredu duelom sa OŠC-om u Ligi šampiona.

U četvrtom kolu Regionalne lige, 4. novembra Partizan će dočekati splitski POŠK.

Primorje – Partizan 4:10 (0:2, 2:3, 0:3, 2:2)

Bazen na Kantridi.Igrač više: Primorje 11 (3), Partizan 7 (5).
    Primorje:Čubranić, Čunko 1, Brubnjak, Kovačević, Peroš, Blažić, Tkač, Rakovac 1, Radulović, Augusti, Paparić 1, Božić, Valas 1.
    Partizan Rajfajzen: Rističević, Kasum, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić, M. Janković 1, ANdrejević, Manojlović, Radamović 1, Radonjić 1, Aksentijević 2, Belopavlović, Vučinić 2.