Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Trijumf za kraj sjajne godine

banjica11111

Partizan Rajfajzen – OŠC  5:4 (1:1,2:0, 1:0, 1:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 1.000. Sudije: Koganov (Azerbejdžan) i  Galindo (Španija). Igrač više: Partizan 6 (3), OŠC 6 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (14 odbrana), Gilen 1, Tikas, Manojlović, Subotić, Drašović, Gogov 1, Jakšić 1, Lazić, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Brakočević. Trener: Vujasinović.

OŠC: Bistranji (10 odbrana), Deker 2, Batori, Nađ, Juhas, Kovač, Hegediš, Graham, Salamon, Ger-Nađ 1, Senteši, Brguljan 1, Barabas. Trener: Vince.

Partizan je 2015. godinu, u kojoj se vratio na vrh srpskog vaterpola, osvajanjem Prvenstva i Kupa Srbije,  završio trijumfom U četvrtom kolu Lige šampiona, uz veliku podršku navijača pobedio je mađarski OŠC.

Već je početak najavio žestoku, ravnopravnu borbu, koju su crno-beli počeli, golom  Gogova na sredini prve deonice,  ali tri minuta kasnije Deker je izjednačio sa igračem više.

Nije se mnogo toga promenilo u odnosu snaga i u drugoj četvrtini. Izjednačena borba, u kojoj odlučuju nijanse. Ipak, crno-beli su bolje znali da iskoriste svoje šanse, pa su pogocima Stojanovića i Jakšića poveli sa 3:1. Odbrana Beograđana, sa odličnim golmanom Rističevićem, delovala je izuzetno sigurno, pa je Partizan na veliki odmor otišao sa dva gola “u plusu”.

U trećoj četvrtili srpski šampion je još više “stegao obruč” ispred svog gola, OŠC je sve teže dolazio u priliku za šut. Nije bilo lako doći ni do gola gostiju iz Budimpešte, ali Ognjen Stojanović je u 20. minute uspeo da prevari odbranu OŠC-a  i odvede Partizan na 4:1. Nisu crno-beli u napadu imali ni sreće, često su, ne samo u trećoj četvrtini, pogađali su okvir gola. Stative i prečka spašavale su goste.

Na početku poslednje deonice odbrana Partizana je prvi put posle 20 minuta, matirana, kada je Brguljan smanjio na 4:2. Probudili su se gosti, već u sledećoj akciji Ger-Nađ je bio strelac za 4:3. Lakše su disali i igrači i navijači kada je dva i po minuta pre kraja Holanđanin Lukas Gilen iskoristio igrača više za novo vođstvo crno-belih od dva gola razlike. Nije to bio kraj, jer na 60 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Deker je smanjio na 5:4. Poslednja dva napada na meču završena su bez gola i Partizan je slavio pobedu

Vladimir Vujasinović: Presrećan sam

Trener Vladimir Vujasinović je posle meča kazao:

–Presrećan sam što smo godinu zavšili na ovaj način. Proteklih godinu dana ekipa je mnogo napredovala i zato je na ovakav način sada mogla da se nosi sa daleko iskusnijom i fizički jačom mađarskom ekipom. Čestitam igračima, svima u klubu na postignutom do sada, jer do rezultata dolazimo i u teškim uslovima, zato što svi mnogo vole klub.

U poslednjoj deonici crno-beli su malo posustali.

–Igrali smo ceo meč sa devet igrača u polju u rotaciji. Opet smo igrali bez klasičnog sidraša, kako zato što mnam je Nemanja Vico bolestan, tako i zato što smo hteli da takvom taktikom odgovorimo Mađarima. Došlo je do umora, ali ipak smo sačuvali pobedu – kazao je Vujasinović. – Prvi deo takmičenja u Ligi šampiona završili smo sa šest bodova, čemu smo se potajno nadali, ali o tome nismo mnogo pričali.

Liga šampiona, četvrto kolo

A grupa: Špandau – Primorje 9:9, Jadran – Eger 11:11, Barseloneta – Olimpijakos 7:7.
    Plasman:Barseloneta 7, Primorje 7, Olimpijakos 6, Eger 5, Špandau 3, Jadran 2.

B grupa: Galatasaraj – Solnok 7:14,Partizan – OŠC 5:4, Pro Reko – Jug 14:6.
    Plasman: Pro Reko 12, Jug 9, Solnok 9, Partizan 6, OŠC 0, Galatasaraj 0.