Srbija ubedljiva na startu “mini prvenstva sveta” na Banjici

kadeti-sibenikNa Banjici, srpskom hramu vaterpola, počeo je “Internacionalni vaterpolo turnir” za igrače rođene 2001. i mlađe.

Turnir, koji je nekad nosio ime “Memorijal Darko Čukić”, se održava 14. put, a okupio je čak 13 selekcija sa gotovo svih kontinenata. Publici na Banjici predstaviće se blizu 200 mladih vaterpolista. Tokom šest dana biće odigrane 42 utakmice!

Internacionalni turnir, s obzirom na sastav učesnika, s pravom zovu nezvaničnim prvenstvom sveta za 15-godišnjake.

Reprezentacija Srbije, koju sa klupe vodi Nenad Vasilovski, je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je  lako izašla na kraj sa Rumunijom (15:3). I u trećem kolu mladi Delfini su bili ubedljivi, u jednom od derbija očitali su lekciju Italiji – 16:4. U takmičenju u grupi preostali su im još mečevi sa Bugarskom, Gruzijom, Nemačkom i Mađarskom.

A GRUPA  B GRUPA
SRBIJA
RUMUNIJA
ITALIJA
BUGARSKA
GRUZIJA
NEMAČKA
MAĐARSKA
HRVATSKA
CRNA GORA
SLOVAČKA
AUSTRALIJA
SAUDIJSKA ARABIJA
MALTA
1. avgust:

08:30 ITALIJA – NEMAČKA 11-4
09:50 RUMUNIJA – MAĐARSKA 9-13
11:10 BUGARSKA – GRUZIJA 8-11

17:30 NEMAČKA – BUGARSKA 16-1
18:50 MAĐARSKA – ITALIJA 9-12
20:10 SRBIJA – RUMUNIJA 15-3

2. avgust

16:00 GRUZIJA – NEMAČKA 5-20
17:20 BUGARSKA – MAĐARSKA 3-20
18:40 ITALIJA – SRBIJA 6-14

3. avgust

16:00 MAĐARSKA – GRUZIJA
17:20 RUMUNIJA – ITALIJA
18:40 SRBIJA – BUGARSKA

4. avgust

08:30 BUGARSKA – RUMUNIJA
09:50 NEMAČKA – MAĐARSKA
11:10 GRUZIJA – SRBIJA

16:00 NEMAČKA – RUMUNIJA
17:20 GRUZIJA – ITALIJA
18:40 MAĐARSKA – SRBIJA

5. avgust

16:00 NEMAČKA – RUMUNIJA
17:20 GRUZIJA – ITALIJA
18:40 MAĐARSKA – SRBIJA

1. avgust

13:00 SLOVAČKA – AUSTRALIJA 8-9
14:20 CRNA GORA – SAUDIJSKA ARABIJA 35-0
15:40 HRVATSKA – MALTA 19-7

2. avgust

09:00 MALTA – AUSTRALIJA 5-13
10:20 SAUDIJSKA ARABIJA – SLOVAČKA 4-26
11:40 HRVATSKA – CRNA GORA 11-11

3. avgust:

09:00 AUSTRALIJA – SAUDIJSKA ARABIJA 24 – 2
10:20 CRNA GORA – MALTA 17 -3
11:40 SLOVAČKA – HRVATSKA 6 – 17

4. avgust

13:00 MALTA – SAUDIJSKA ARABIJA
14:20 HRVATSKA – AUSTRALIJA
15:40 CRNA GORA – SLOVAČKA

5. avgust

09:00 SAUDIJSKA ARABIJA – HRVATSKA
10:20 AUSTRALIJA – CRNA GORA
11:40 SLOVAČKA – MALTA

6. avgust

08:30 A6 – B6 za 11. mesto
09:50 A5 – B5 za 9. mesto
11:10 A4 – B4 za 7. mesto

13:00 A3 – B3 za 5. mesto
14:20 A2 – B2 za 3. mesto
15:40 A1 – B1 FINALE