Srbija obezbedila F8 Svetske lige

Srbija je u petom kolu evropske zone kvalifikacija Svetske lige upisala i petu pobedu i tako obezbedila učešće na fajnal ejtu. Naša reprezentacija je, bez nekoliko povređenih standardnih reprezentativaca, u dramatičnom meču u Barseloni savladala Španiju sa 14:13 (4:3, 4:3, 1:4, 5:3)

U prvom poluvremenu Španija je vodila samo sa 5:4 da bi tada naš tim serijom golova odmakao na 8:5. Ečenike je smanjio a Mitrović sprečio u poslednjem sekundu da se domaćin potpuno približi.

Srbija je povela golom Rašovića, a raspoloženi Filipović je asistencijama omogućio Nikiću i Vicu da se upišu u listu strelce. Filipović je i sam bio strelac. U drugom delu Mandić iz daljine, Nikić na sjajno dodavanje Prlainovića spretni Drašović i majstorski Pijetlović su pogadjali mrežu.

Na beku je počeo Pijetlović, menjao ga je roviti Gocić koji je sa Drašovićem do poluvremena zaradio dve lične greške.

Posle velikog odmora situacija se totalno promenila. U trećoj četvrtini Španija je apsolutno dominirala i povela sa 10:9. Srbija je izjednačila početkom poslednjeg dela, ali Španija je ubrzo otišla na 12:10. Razigrao se tada Stefan Mitrović, strelac tri gola u poslednjoj četvrtini. Naš tim je vodio sa 14:12, Španija prišla na 14:13. Domaća selekcija je imala šansu za izjednačenje ali je odbrana odlično reagovala.

U poslednjem kolu, u meču bez takmičarskog značaja Srbija će 10. maja dočekati Crnu Goru.

Španija – Srbija 13:14 (3:4, 3:4, 4:1, 3:5)

Bazen Barselona. Gledalaca 600. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Vogel (Mađarska). Igrač više: Španija 13 (8), Srbija 10 (5). Peterci: Srbija 1 (1). Dva igrača više: Srbija 1 (1)

ŠPANIJA: Agilar, Munariz 5, Granados, Alarkon 1, Perikas, Mingel, Guterez 1, Espanjol 1, Taul, Fernadez 2, Malarač 2, Ečenike 1, Lopez. Selektor: Hernadez.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Vico 1, Drašović 1, D.Pijetlović 2, Nikić 2, V.Rašović 1, S.Rašović 1, Filipović 2, Prlainović, S.Mitrović 3,B.Mitrović. Selektor: Savić.