Šabac iznenadio crno-bele na Banjici

U pretposlednjem kolu Super lige Srbije, Partizan je pretrpeo neočekivan poraz. Šabac je napravio veliko iznenađenje savladavši crno-bele na Banjici sa 9:4 (1:3, 2:1, 3:0, 3:0).

I pored poraza, Partizan je sačuvao čelnu poziciju sa velikim šansama da odbrani titulu. Za novi trofej im je potrebna pobeda nad Zemunom u poslednjem kolu. Susret sa Zemuncima se igra u utorak u 20 časova na Banjici.

Partizan i Šabac su se treći put sastali ove sezone. U neizvesnom finalu Kupa Srbije crno-beli su slavili sa 6:5, dok su u šestom prvenstvenom kolu deklasirali Šapčane sa 16:1.

Od početka današnjeg duela se videlo da crno-beli, iscrpljeni napornom sezonom, neće lako izaći na kraj sa vrlo dobrom ekipom Šapca i da će meč više ličiti na finale Kupa nego na prvi prvenstveni duel. Poveo je Partizan u prvoj četvrtini sa 3:1, a izuzetno motivisana ekipa Šapca je sredinom druge deonice izjednačlila na 3:3. Ipak, domaći tim je na velikom odmoru imao minimalnu prednost (4:3) zahvaljujući golu Radanovića, iz peterca u 13. minutu.

Malo ko je sumnjao u to da će Partizan sačuvati, pa i uvećati, vođstvo, ali drugo poluvreme donelo je veliki preokret. Tri minuta pre kraja treće četvrtine Šabac je izjednačio, a sa dva pogotka u poslednjih 38 sekundi ovog dela meča stekao dva gola prednosti (6:4) pred odlučujući kvartal.

Partizan nije nalazio prava rešenja u napadu. Do kraja meča mirovala je mreža vrlo dobrog golmana Darka Aleksića, jednog od najzaslužnijih za pobedu Šapca. Osokoljeni postignutim u trećem delu meča gosti su zaigrali još bolje i agresivnije u poslednjih osam minuta, sredinom četvrte četvrtine poveli sa 7:4. Giorgi Meski je sa dva gola u samom finišu potopio sve Partizanove nade.

Partizan – Šabac 4:9 (3:1,1:2,0:3,0:3)

Bazen Banjica. Gledalaca 250. Sudije: Anđelić i Milović (Beograd). Igrač više: Partizan 3 (1), Šabac 8 (4). Peterci: Partizan 1 (1).

Partizan:Rističević, Kasum, Dori, Lukić, Lazić, Tomić, Janković, Andrejević, Manojlović, Radanović 2, Radonjić 1, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

Šabac: Aleksić, Savković, Marković 2, Repanović 1, Budurin, Velkić 1, Ličanin, Ilić, Vasović, Tenžera 1, Petrovski, Cvetković 2, Popović, Meski 2. Trener: Živanović

Ostali rezultati 13. kola

Valjevo Gorenje – Zemun 11:10 (3:1,4:2,1:4,3:3)
    Crvena zvezda – Vojvodina 13:6 (4:0.3:2, 4:3,2:1)
    Nais – Radnički 10:7 (3:1,3:1,1:1,3:4)

Plasman:Partizan 34, Crvena zvezda 33, Šabac 30, Vojvodina 25, 13, Radnički 10, Valjevo 9, Zemun 0.