RL: Partizan poražen na Gružu, ali i dalje na “+4” ispred Mladosti

Partizan je u 17. kolu Regionalne lige poražen od Juga u Dubrovniku sa 9:6 (2:1, 3:3, 2:0, 2:2). Međutim, zadržao je četiri boda prednosti nad petoplasiranom Mladošću, direktnim rivalom za četvrtu poziciju koja vodi na fajnal – for, jer Zagrepčani su danas poraženi od Mornara u Splita (10:7).

Crno-belima je da bi zadržali četvrto mesto neophodno još pet bodova u preostala tri meča (sa Jadranom u Herceg Novom u nedelju i narednog vikenda na Banjici sa POŠK-om i Mornarom). U slučaju da Partizan i Mladost na kraju budu imali isti broj bodova beogradski tim je u prednosti zbog većeg broja golova postignutih u duelima sa  Zagrepčanima (u Zagrebu je sa Mladošću igrao 8:8, na Banjici je bilo 5:5).

Partizan se večeras predstavio u sasvim dobrom izdanju u duelu sa jednim o favorita za titulu u Regionalnoj, ali i u Ligi šampiona.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi. Prvi gol je na 3.12 pre kraja prve četvrtine postigao večeras sjajni Felipe Perone, koji je tridesetak sekundi kasnije doneo domaćima prednost od 2:0. Na 2:1 smanjio je Asanović u poslednjem napadu crno-belih u prvoj deonici, a na početku drugog dela Gavril Subotić je iskoristio peterac, koji je izborio Vico, za izjednačenje – 2:2. I od tada do kraja poluvremena se igralo gol za gol, Jug je sticao prednost, Partizan izjednačavao, ali pogotkom Ivankovića na 20 sekundi pre kraja poluvremena domaći su na veliki odmor ipak otišli sa prednošću od 5:4.

Dugo nije bilo pogodaka u drugom poluvremenu, a sa 6:4 Jug je poveo na 2.30 pre kraja treće četvrtine, kada je Bautović osvojio loptu ispred gola Juga i u kontranapadu zatresao mrežu Partizana. Bio je to možda i ključni momena meča. Ovim golom Jug je ušao u seriju od 3:0 i kada je u 27. minutu poveo sa 8:4 bilo je izvesno da preokreta neće biti. Igrači Partizana, pritisnuti velikim brojem isključenja, su se borili do kraja i izborili častan poraz.

Najefikasniji u Partizanu bio je Gavril Subotić sa tri gola, a po jedan su dali Asanović, Radojević i Stojanović. Kod domaćih blistao je Brazilac  Felipe Perone sa sjajnim procentom šuta. Iz sedam pokušaja dao je pet golova.

Jug CO – Partizan Rajfajzen 9:6 (2:1, 3:3, 2:0, 2:2)

Bazen na Gružu. Gledalaca: 700. Sudije: Banovac (Hrvatska), Ragač (Srbija). Igrač više: Jug 12 (3), Partizan 8 (3). Peterci: Jug 2 (2), Partizan 1 (1).

JUG: Bijač (6 odbrana), Macan 1, Fatović , Lončar 1, Merčep, Garsija, Marković, Ivanković 1, Bautović 1, Perone 5, Pavličević, Obradović, Popadić (1 odbrana), Vrlić. Trener: Kobešćak.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (9 odbrana), Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić 3, Drašović, Lazić, Janković, Vico, Vučinić, Stojanović 1, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vujasinović.