RL: Partizan pobedio Jadran u Splitu!

ognjenstojanovic1Partizan je upisao i treću pobedu u Regionalnoj ligi ove sezone, prvu na gostovanju. U izuzetno dramatičnom i izjednačenom susretu crno-beli su sa 13:12 (1:2, 3:2, 4:3, 5:5) savladali splitski Jadran.

Junak drame i velike Partizanove pobede bio je Ognjen Stojanović, koji je 24 sekunde pre kraja svojim petim golom postavio konačan rezultat.

Crno-beli su do sva tri boda u Splitu došli u oslabljenom sastavu. Zbog bolesti u Beogradu je ostao kapiten Nikola Jakšić, a izostali su i Đorđe Tanasković i Marko Manojlović.

Početak je pripao beogradskom sastavu. Partizan je posle dva i po minuta igre poveo zahvaljujući sjajnom golu Ognjena Stojanovića sa igračem više. Jadran je do kraja prve četvrtine preokrenuo na 2:1 i od tada je počela igra “gol za gol”. Splićani su sticali gol prednosti, Partizan stizao do izjednačenja. Karakteristika prve polovine meča je mali broj isključenja. Beograđani su imali četiri igrača više, dva su iskoristili, a jedan gol postigli iz peterca. Partizan je prvo isključenje zaradio tek na 2.33 pre kraja poluvremena, a Splićani su tog igrača više pogotkom Miloradovića pretvorili u vođstvo od 4:3. Ipak,na veliki odmor se otišlo u egalu, jer je Stojanović na 1.18, još jednim lepim golom iz daljine izjednačio na 4:4.

U istom stilu nastavilo se i u drugom poluvremenu. Već posle 30 sekundi igre bilo je 5:5, Jadran je poveo, a Radojević izjednačio. Ubrzo je Drašović iz kontre doveo crno-bele u drugo vođstvo pogotkom za 6:5. Igra „gol za gol“ je nastavljena, s tim što je od tada Jadran bio taj koji je „jurio“ rezultat, ali u poslednju deonicu Partizan je ušao sa prednošću, jer 11 sekundi pre kraja treće četvrtine Radomir Drašović je bio strelac za novo vođstvo crno-belih (8:7).

Na startu odlučujuće deonice Jadran je preokrenuo na 10:8. Usledila je serija crno-belih od 3:0 (Stojanović, Lazić, pa opet Stojanović) za 11:10. Poveo je potom Jadran sa 12:11. Na minut i 13 pre kraja jedan od najboljih igrača meča Radomir Drašović je izjednačio na 12:12. Triler se približavao vrhuncu. U narednoj akciji Dobožanov je odbranio udarac Popovića sa dva metra. Ubrzo je Stojanović iz daljine pogodio za 13:12 i za nova tri boda Partizana.

Najefikasniji igrač meča bio je Stojanović sa pet golova. Četiri puta mrežu Splićana zatresao je Radomir drašović, a u Partizanu su se u strelce još upisali Toholj sa dva i Radojević i Lukić sa po jednim golom. U Jadranu su, sa po tri gola najefikasniji bili Marinić-Kragić i Visković.

Vaterpoliste Partizana u naredna dva kola očekuju još dva teška gostovanja, protiv Juga (19. novembar) i Primorja (22. novembar). Duel sa Dubrovčanima je trebalo da se igra na Banjici, ali klubovi su odlučili da zamene domaćinstva.

Jadran (S) – Partizan Rajfajzen 12:13 (2:1, 2:3, 3:4, 5:5)

Bazen Poljud. Gledalaca:300. Sudije: Savinović (Hrvatska), Obradović (Crna Gora). Igrač više: Jadran 7(4), Partizan 7 (5). Peterci: Jadran (1), Partizan 1 (1).

JADRAN (S): Bratim, Tonković, Marinić-Kragić 3, Buzdovančić 1, Antonijević, Pejković, Popović 2, Divković, Visković 3, Miloradović 2, Santini, Gluhaić 1, Strujić (7 odbrana), Štrkalj. Trener: Smodlaka.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Dobožanov (9 odbrana), Kasum, F. Janković, Repanović, Lazić, Toholj 2, Drašović 4, Andrejević, M. Janković, Radojević 1, Stojanović 5, Japundžić, Belopavlović, Lukić 1. Trener: Milenković.

REZULTATI 4. KOLA

Četvrto kolo: Primorje – Jadran (HN) 7:7, Jug – Mladost 11:5, Vojvodina – Mornar 11:11, Jadran (S) – Partizan 12:13. Slobodna Budva.

Plasman: Jug 12 (4 utakmice), Partizan  9 (3), Primorje  7 (4), Jadran (HN) 7 (4), Mladost  6 (3), Budva 3(3) Mornar 1(3), Vojvodina 1 (4), Jadran (S) 0 (4).