Remi u triler derbiju drugog kola Super lige

U derbiju drugog kola Partizan je na Banjici remizirao sa Vojvodinom 9:9 (2:3, 3:2, 2:2, 2:2).

Utakmica je obilovala uzbuđenjima i preokretima. Do poslednjih sekundi sve je bilo otvoreno.

Posle mnogo preokreta Vojvodina je na dva minuta pre kraja povela sa 9:8, a Petar Tomić je svojim četvrtim golom izjednačio 45 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene. Vojvodina je šutirala ka golu crno-belih 22 sekunde pre kraja, nije bilo gola, ali sudije su procenile da je golman domaćih Dimitrije Rističević poslednji dotakao loptu, Vojvodina je dobila korner i novi napad. Međutim, brzo su gosti izgubili loptu, crno-belima je preostalo 14 sekundi da pokušaju da dođu do sva tri boda, ali nisu uspeli da upute šut ka golu rivala i susret je završen bez pobednika.

Novosađani su poveli sa 1:0, međutim Partizan je brzo preokrenuo na 2:1, imao i lepu šansu da stekne i dva gola prednosti. Nije ju iskoristio i stigla je kazna. Vojvodina je izjednačila sa igračem više, u akciji u kojoj je bio isključen golman crno-belih Rističević, a do kraja četvrtine je pogotkom iz peterca ponovo povela.

Crno-beli su pogocima Tomića početkom druge deonice otišli na 4:3, a onda je se prednost selila sa jedne na drugu stranu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ni u jednom trenutku razlika između rivala nije bila veća od jednog gola. Partizan je imao šansu da u poslednju četvrtinu uđe sa prednošću, ali u završnici treće golman gostiju Filipović je zaustavio šut Radonjića iz peterca.

Drama je nastavljena i u poslednjih osam minuta, Vojvodina je pogotkom za 7:8 prvi put povela u drugom poluvremenu, Radanović je izjednačio sredinom deonice, a onda su usledila poslednja dva minuta triler derbija.

Partizan – Vojvodina 9:9 (2:3, 3:2, 2:2, 2:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 200. Sudije: Golijanin (Beograd), Jovančević (Vrnjačka Banja). Igrač više: Partizan 9 (3), Vojvodina 9 (4). Dva igrača više: Partizan 1 (1). Peterci: Partizan 3 (2), Vojvodina 1 (1).

Partizan: Rističević, Dori, F.Janković 1, Lukić 1, Lazić, Tomić 4, Andrejević, M.Janković, Manojlović, Radanović 1, Radonjić, Aksentijević 2, Bjelopavlović, Vučinić. Trener: Ćirić

Vojvodina: Filipović, Čabrilo 1, Marić, Tintor, Vasin, Prekogačić 1,Ćuk 2, Ćatović 1, Rogač, Šulc 3, Marčeta, Ristić, Tubić 1. Trener: Bilić.

Trener Partizana Stefan Ćirić je posle meča kazao:

-Posle startnog vođstva Vojvodine preuzeli smo kontrolu, imali šansu da povedemo i sa 3:1. Međutim, u nastavku smo, pre svega našim greškama, propuštanjem šansi iz “zicera”, kontri… dozvolili Vojvodini da se vrati u meč i ušli smo u neizvesnu završnicu. Osvojili smo bod, idemo dalje, tek je početak lige. Nadali smo se pobedi, a propušteno u ovom susretu probaćemo da nadoknadimo u sledećem derbiju, protiv Crvene zvezde.

Super liga drugo kolo

Zemun Bosal – Radnički 6:11 (2:1, 0:3,0:1,4:6)
    Valjevo Gorenje – Crvena zvezda 6:14 (1:5,2:4,3:1,0:4)
    Šabac – Nais 11:5 (2:1,4:2,3:1,2:1)
    Partizan – Vojvodina 9:9 (2:3,3:2,2:2,2:2)

Plasman: Crvena zvezda 6, Šabac 6, Partizan 4,Vojvodina 4, Radnički 3, Zemun, Valjevo i Nais bez bodova.