Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Regionalna liga: Partizanu bod u Splitu

Djordje Lazić (Foto: V. Marković)

U triler utakmici 16. kola Regionalne lige Partizan je na gostovanju kod splitskog Mornara osvojio bod (7:7) i ostao u trci za Fajnal for.

Dva kola pre kraja na četvrtom mestu, koje vodi na završni turnir, je splitski Jadran, sa bodom više od Mornara i Partizana. Zbog poraza od Mornara u Beogradu, crno-beli su šesti. Mladi tim sa Banjice ima šanse da dođe do završnog turnira, ali o njegovoj sudbini odlučuju i rezultati mečeva direktnih rivala u borbi za mesto na Fajnal foru.

S obzirom na raspored ove tri ekipe do kraja, vrlo je moguće da će ključnu ulogu u borbi za treće mesto imati meč poslednjeg kola Jadran Split – Partizan.

Crno-beli su izuzetno loše počeli utakmicu sa Mornarom, koji je posle nepuna dva minuta vodio sa 2:0, a na kraju prve četvrtine i sa 4:0. Međutim, Beograđani su uspeli da se oporave od početnog šoka i sredinom druge četvrtine smanjili su na 4:2. U nastavku meča Mornar je uspeo još dva puta da ode na “+3” (5:2 na kraju druge četvrtine i 6:3 na 1.22 pre poslednjeg odmora).

Krajem treće deonice crno-beli su preuzeli kontrolu i serijom od 3:0 uspeli prvi put izjednače – 6:6 (drugi minut poslednje četvrtine). U žestokoj, ravnopravnoj borbi imali su Beograđani i šanse da povedu, sigurnost im je ulivao golman Dimitrije Rističević, koji je nizao odbrane. Međutim, kazna za promašaje i izgubljene lopte stigla je tri minuta pre kraja kada je Mornar ponovo poveo, pogotkom Burića. Đorđe Lazić je 106 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene svojim trećim golom izjednačio na 7:7. U preostalom vremenu mreže se nisu tresle. Crno-beli su bod obezbedili na 14 sekundi pre kraja kada su uspeli da se odbrane u poslednjem napadu Mornara na meču. Partizan je u poslednjih osam sekundi imao igrača više, ali gola nije bilo.

U sledećem kolu, 16. marta crno-beli će dočekati apsolutnog favorita dubrovački Jug. Mornar će biti domaćin drugoplasiranom Jadranu iz Herceg Novog, a splitski Jadran će imati najlakši zadatak. Gostovaće Budvi, koja je trenutno deveta, ali u borbi za opstanak iz kola u kolo igra sve bolje.

U poslednjem kolu, koje donosi dvoboj Jadran (S) – Partizan, Mornar će biti gost Juga.

Mornar – Partizan 7:7 (4:0, 1:2, 1:2, 1:3)

Bazen Poljud. Sudije: Franulović (Hrvatska), Raković (Srbija). Isključenja: Mornar 13, Partizan 12. Peterci: Partizan 1 (1).

Mornar: Šparada, Čagalj, Erak, Tomasović, Ćalić 2, Živković 1, Krolo 1, Buga, Vrdoljak, Burić 3, Dužević, Kreković, Podrug.
    Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković 1, Lukić, Lazić 3, Tomić, M. Janković, Andrejević, Manojlović 1, Radanović 1, Radonjić 1, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić. Trener:Ćirić

Regionalna liga, 16. kolo

Jadran (S) -POŠK 11:9 (4:3, 1:4, 5:0, 1:2)
    Jug -Budva 14:6 (2:0, 2:2, 5:3, 5:1)
    Jadran (HN) – Mladost 13:9 (3:3, 4:4, 3:0, 3:2)
    Primorac – Primorje 13:11 (3:3, 1:2, 3:4, 6:2)

Plasman: Jug 48, Jadran (HN) 38, Mladost 37, Jadran (S) 21, Mornar 20, Partizan 20, Primorac 16, POŠK 15, Budva 9, Primorje 7.